Ugrás a tartalomra

Jön „a névtelen hősök” ünnepe

Létrehozva
November 12-e a szociális munka napja, Miskolc idén is egy egész héten át ünnepli azokat a dolgozókat, akik a szociális területen végeznek segítő munkát. Az eseményekről és programokról Miskolc szociális ügyekért felelős alpolgármesterével beszélgettünk a Kilátóban.

Minden évben nagy jelentőséget kap a program, egy héten át a szociális területen dolgozók vannak a középpontban. Matiscsák Éva alpolgármester úgy fogalmazott, ők „a szeretet ügynökei”, hiszen az embereket állítják a fókuszba, ők találkoznak a krízishelyzetekben a rászorulókkal, a segítséget kérőkkel.

– Ők a névtelen hősök, akik a háttérbe húzódnak. Nagyon fontos, hogy megemlékezzünk róluk – tette hozzá.

November 12-e munkaszüneti nap a szociális területen dolgozók számára. Az ünnepnap gyakorlatilag egy egész hétté bővült. Fontos – mutatott rá az alpolgármester –, hogy a kollégák más közegben, ne csak a munkahelyen találkozzanak, és lehetőséget kapjanak arra, hogy beszélgessenek, megismerjék egymást tevékenységét, illetve egy kicsit feltöltődjenek.

A miskolci programokról Matiscsák Éva elárulta, hogy 11-én, hétfőn egy egésznapos szakmai programmal indítanak. 12-e tehát munkaszüneti nap lesz számukra, 13-án aztán a Bükkbe kirándulnak, de például egy szocio kvíz játékkal is készülnek számukra a héten. Kísérőprogramként pedig intézményeket látogatnak. 14-én, a szociális munka ünnepén a legjobbaknak díjakat adnak át, megköszönve a dolgozók munkáját, egyben arra is felhívják a figyelmet, mennyire fontosak ők a társadalom számára.

– Szeretnénk egyre több önkéntest bevonni a szociális munkába, szükség van rájuk, mert kevés a munkaerő – mutatott rá az alpolgármester.

Elmondta azt is, hogy folytatni kell az előző években megkezdett munkát, de fel kell térképezni azokat a megoldásra váró feladatokat is, amiket odafigyeléssel, kommunikációval és összefogással meg lehet oldani.

A teljes beszélgetés itt tekinthető meg:

 

Ez is érdekelhet

vonat éjjel
Ezért késtek a vonatok a miskolci vonalon
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Fennakadások nehezítette a vasúti közlekedést a Budapest-Miskolc vonalon: az utasok hosszabb menetidőre és várakozásra számíthattak kedd este.
Iskolatáska- és tanszergyűjtést indított a MiReHu a rászoruló gyermekekért
Miskolc
Iskolatáska- és tanszergyűjtő akciót hirdetett a MiReHu Nonprofit Kft., hogy a tanévkezdés előtt segítséget nyújtson a rászoruló családoknak. A kezdeményezés keretében július 31-ig várják a már nem használt, de jó állapotú iskolai felszereléseket.
Az év óvodakertje díjra is pályázik Miskolc
MiskolcBelföldKörnyezet
Sorozatban ötödik éve indul a Virágos Magyarország versenyen a borsodi megyeszékhely.
Képgaléria
Köztisztviselők napja a  városházán II.
„Megalkuvás és részrehajlás nélkül” szolgálják Miskolc közösségét
Miskolc
Kitüntetésekkel ismerte el a kiemelkedő munkát végző munkatársait a közszolgálati tisztviselők napja alkalmából Miskolc önkormányzata kedden a városháza Dísztermében.