Ugrás a tartalomra

Jótékonysági sütésre készülnek Szirmán – ismét beveti magát a Dédike Angyalcsapat 

Létrehozva
Egy ritka genetikai betegségben szenvedő kisfiú, az ötéves Ábel gyógykezelését szeretnék támogatni. 
Kép
A Miskolc Televízió felvételei

Ábel az úgynevezett Duchenne-szindrómában szenved, ami egy olyan örökletes betegség, mely drámai módon hátráltatja a kisfiú fejlődését: folyamatos izomgyengüléssel, később pedig izomvesztéssel jár. Az izmok sorvadását genetikai hiba, vagyis génmutáció okozza. Alig pár éve van rá gyógymód, de a kezelés nagyon drága. Amerikai gyógyszere másfél milliárd forintba kerülne – mondta el a vállalkozás vezetője stábunknak.

Kép

Sinka Szilárdtól megtudtuk: az elmúlt hat évben mintegy hetvenezer fánkot sütöttek hasonló nemes ügyek felkarolásával. Évről évre egyre többet képesek egy-egy alkalom során előállítani. Mint hangsúlyozta, célkitűzésük azonban változatlan, jelesül, hogy mindezzel a beteg gyerekeknek nyújtsanak segítséget.

Kép

A Dédike Angyalcsapat tagjai február 8-án, most szombaton szirmai üzemükben, a Magyar László utca 2. szám alatt fogadja majd az adományozókat, akik a fánkok megvásárlásával támogathatják a kisfiú gyógykezelését.

Ez is érdekelhet

A jogász válaszol – beruházás közös tulajdonú ingatlanba
Miskolc
Miskolci olvasónk levelében leírta, hogy testvérével közös ingatlanban korábbi években beruházásokat hajtott végre. Most, amikor a közös tulajdont meg akarják szüntetni, vita merült fel mind a közös tulajdon megszüntetési módjával, mind a beruházás elszámolásával kapcsolatban. Kérdezi, hogy milyen megoldási lehetőségek vannak a kialakult jogi helyzet kezelésére?
Mi is segíthetünk a buszbalesetben elhunyt, megsérült lengyelek szeretteinek
MiskolcBelföldVilágBorsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A Supersum Közhasznú Alapítvány és a Selyemréti Katolikus Közhasznú Alapítvány közösen biztosít szállást azok számára, akik azért érkeznek Miskolcra, hogy elhunyt szerettük azonosítását intézzék, vagy a kórházban ápolt hozzátartozójukat meglátogassák.
Útfelújítás az Avason
Így indul a hét közlekedési szempontból Miskolcon
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról hétfő reggel.