Ugrás a tartalomra

Kadétokat képeznek Miskolcon

Létrehozva
Borászati ismeretekről, borkultúráról és a sommelier-tevékenységről is tanulhatnak a jövőben azok a 18 év feletti diákok, akik a Szentpáli iskola turizmus és vendéglátás képzésében vesznek részt, az első kadétok avatását év végére tervezik. Az erről szóló együttműködési megállapodást csütörtökön írták alá a BOKIK székházában.
Kép
Fotó: Mocsári László

A képzésben az István Nádor Borlovagrend, a Miskolci Szakképzési Centrum, a Miskolci SZC Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Szakképző Iskola, valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkarama működik együtt. Ennek keretében az 1999-ben alakult borlovagrend létrehozza saját kadét tagozatát.

A megállapodás célja, hogy a kárpát-medencei, és ezen belül a Miskolc és Bükkaljai borvidék nedűit népszerűsítse, ugyanakkor nem titkolják: szeretnének gondoskodni az utánpótlásról is. Czupper András elnök-nagymester optimista.

- Nyolc-tíz tanulóról van szó, többségüket már megismertük, és elmondhatom: nagy kedvvel állnak a feladathoz, fegyelmezettek, lendületesek. Bízunk abban, hogy mindenki profitál az együttműködésből - mondta, hozzátéve: egyre több olyan boros rendezvénynek ad otthont Miskolc, ahol minőségi szakmai munkára van szükség. Ebből is kivehetik a részüket a képzett fiatalok.

A Szentpáli iskolában a turizmus és vendéglátás szakon oktatják a pincér vendégtéri szakember, és a vendégtéri szaktechnikus diákokat a borászattal kapcsolatos ismeretekre. Szabóné Trum Tünde igazgató elmondta, 18 éven felüli gyerekek kapcsolódhatnak be a programba, amely szélesebb és mélyebb ismereteket ad majd számukra, legyen szó borkultúráról, borászati termékek előállításáról, sommelier-tevékenységről.

A Miskolci Szakképzési Centrum egyre több stratégiai együttműködési megállapodást köt kiemelt partnereivel a duális képzés keretein belül. Molnár Péter főigazgató úgy fogalmazott, az együttműködéssel - a borlovagrend szakembereinek köszönhetően - a plusz képzést vállaló tanulók olyan szakmai többlettudást kapnak, amivel az iskolából kikerülve, a munka világában hasznos és felkészült tagjai lesznek a vendéglátóipari egységeknek.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara húsz éve dolgozik a duális szakképzés kiteljesítéséért. Bihall Tamás elnök kiemelte, az a feladat, hogy a fiatalokat motiválják, és megmutassák számukra: a szakképzés igenis vonzó pálya, megtalálhatják benne a perspektívát. 

- Az együttműködő partnerek kiváló alapot tudnak adni ahhoz, hogy a fiatalok a minőségi vendéglátásban, a borkultúra ápolásában is szerepet vállaljanak - húzta alá.

Az első kadétok ünnepélyes avatása év végén lesz, onnantól viselhetik az István Nádor Borlovagrend kadétja feliratú hímzett francia vállpántot.

Ez is érdekelhet

A karnagy a zenekar élén – ilyen tervekkel folytatná a Miskolci Egyetem rektora
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldVilágOktatás
A Miskolci Egyetem szenátusa, majd a fenntartó alapítvány kuratóriuma is egyhangú döntéssel Horváth Zitát, az intézmény jelenlegi rektorát javasolta a következő ötéves ciklus vezetőjének.
Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.