Ugrás a tartalomra

Libertényi Péter nyerte a Borsodi vágtát

Létrehozva
Libertényi Péter nyerte vasárnap a Hernádkak-Belegrád síkon tartott Borsodi vágtát, a Nemzeti Vágta előfutamát.

Balogh Béla arról számolt be, hogy tizenkét felnőtt és öt gyerek állt rajthoz lovával. A felnőttek között a hernádkaki Libertényi Péter nyert Suttogó Galileó nevű lovával, a kishuszárok legjobbja a szintén hernádkaki Balogh Béla Márton lett Kobra nevű lovával.

A Nemzeti Vágta idei előfutamait országszerte nyolc településen tartották, illetve tartják, a nyolc elővágta után alakul ki a mezőny. Minden helyszínről az első négy helyezett felnőtt, illetve az első két kishuszár indulhat a budapesti döntőben október 10-én és 11-én a Hősök terén.

Szeptember 12-én Sarkadon, 19-én Hevesen, 26-án pedig Vácdukán rendeznek még előfutamot. A négy határon túli - vajdasági, felvidéki, muravidéki és székelyföldi - elővágta rendezői három-három település lovasát küldhetik októberben a Hősök terére.

Ez is érdekelhet

Csaknem harminc kilót kozmetikázott a világcsúcson
Sport
A miskolci sportoló Dubajból jött és Lakitelekre megy.
Formalitás, de el kell menni
Sport
Október 28-án az Officium Magyar Kupa keretében a kisalföldieknél lesz jelenésük a Maciknak.
A MEAFC-Peka Bau együttese. Fotó: magánarchívum
Három szettben veszítettek
SportMiskolc
TippmixPro férfi NB I, Extraliga, alapszakasz, 3. forduló.
Képgaléria
DVTK Szigetszentmiklós Fotó: Horváth Csongor
Csak a száz nem lett meg
SportMiskolc
A DVTK HunTherm hazai bajnokit játszott vasárnap. A BGK Prima Szigetszentmiklós együttesét fogadta a DVTK HunTherm.