Ugrás a tartalomra

Ne koronázzuk meg a veszélyhelyzetet égetéssel!

Létrehozva
Tavasz van és itt a kerttakarítás ideje. Sokan, sokféle gyakorlatot követve ténykedünk a gyümölcsösben, szőlőben, vagy éppen a veteményesben. Van, aki gereblyézik, aprít, aprítékol, komposztál, mulcsol, és van, aki szerint egy gyufa is megoldja a felhalmozott kerti hulladék szem elől való eltüntetését.
Kép

Az, hogy az égetés komoly természeti és gazdasági károkat okoz, talán meg sem fordul a gyújtogató fejében. Az meg aztán pláne nem jut az égetők eszébe, hogy a felszálló füsttel milyen szennyező részecskék kerülnek a levegőbe.

Pedig pont most, ebben a vírusveszélyes időben sokkal nagyobb figyelmet kell fordítani arra, hogy a levegőben lévő szennyező részecskék mennyisége ne növekedjen. Hogy miért? Mert az apró, néhány mikron nagyságú kórokozók, vírusok ráakaszkodhatnak a levegőben lévő szilárd és cseppfolyós részecskékre és segítségükkel vígan „utazhatnak” nagyobb távolságokra. Ily módon közvetetten segíthetjük a fertőzés tovaterjedését. Ez nem vicc! Vigyázzunk egymásra!

Kép

A LIFE IP HungAIRy (LIFE17IPE/HU/000017) projekt az Európai Unió Life programjának támogatásával valósul meg.

Ez is érdekelhet

Csak a második szett volt szoros
MiskolcSport
Röplabda, TippmixPro Férfi NB I Extraliga, alapszakasz, 21. forduló: hozták a kötelezőt az egyetemiek.
Erősen kezdtek az erőemelők
MiskolcSport
Két aranyérmet szereztek a diósgyőri sportolók a Budapesten, akik Veronába utazhatnak.
Képgaléria
Kormányablak és rendőrörs átadása az Úgyőri főtéren
Új kormányablakot és rendőrőrsöt adtak át az Újgyőri főtéren
Miskolc
A mintegy negyedmilliárd forintból megvalósult fejlesztés 60 ezer miskolci lakos könnyebb ügyintézését és biztonságát szolgálja.

Győzelemmel kezdett
MiskolcSport
Sikerrel kezdte 62. tájfutó évét a miskolci Kovács Attila Gábor, a Zöld Sportok Clubja kétszeres világbajnok rádiós tájfutója.