Szent István ünnepe Miskolcon
Létrehozva
Egész napos rendezvénysorozattal ünnepelt Miskolc államalapító Szent István király és az új kenyér tiszteletére augusztus 20-án. A rendezvény díszvendége az igazságügyi miniszter volt. Varga Judit szerint Szent István egy olyan korban védte meg az ország függetlenségét, amikor a behódolás és az önfeladás magától értetődő lett volna. Kora délelőtt aratókoszorúval az élen indult a menet a Városház tértől a Szent István térig. Az újkenyeret Alakszai Zoltán jegyző vette át az államalapítás ünnepén. A belvárosban egész nap kulturális programok, koncertek várták a családokat. A napot az ünnepi tűzijáték zárta 22 órától.
Ez is érdekelhet
„Mexikóban” napoztak az émászosok
Vállalati rendezvény: tizenkettedszer ünnepelt az áramszolgáltató.
Kárpát-medencei népművészeti tehetségek léptek színpadra Miskolcon
A Művészetek Házában 321 fiatal mutatta be tudását népdal, népzene, néptánc és népmese kategóriában.
Harmadfokú hőségriasztás: erre kérnek most mindenkit a vízművek
Felelős vízhasználatra kérik a lakosságot a hőség idején.