Szent István ünnepe Miskolcon
Létrehozva
Egész napos rendezvénysorozattal ünnepelt Miskolc államalapító Szent István király és az új kenyér tiszteletére augusztus 20-án. A rendezvény díszvendége az igazságügyi miniszter volt. Varga Judit szerint Szent István egy olyan korban védte meg az ország függetlenségét, amikor a behódolás és az önfeladás magától értetődő lett volna. Kora délelőtt aratókoszorúval az élen indult a menet a Városház tértől a Szent István térig. Az újkenyeret Alakszai Zoltán jegyző vette át az államalapítás ünnepén. A belvárosban egész nap kulturális programok, koncertek várták a családokat. A napot az ünnepi tűzijáték zárta 22 órától.
Ez is érdekelhet
A MIHŐ reagált a Szinva elszíneződésére, vizsgálat indult
Teljes körű vizsgálatot indított a MIHŐ Kft. a Szinva-patak elszíneződésének ügyében. A társaság közleményében azt írja, minden rendelkezésre álló információval támogatja a hatósági vizsgálatokat, és együttműködik az illetékes szervezetekkel a történtek pontos feltárása érdekében.
Új cégvezető a Miskolc Holding élén
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése június 23-i ülésén döntött a Miskolc Holding Zrt. vezetését érintő személyi kérdésekről is.
Szinva-elszíneződés – lépett a Miskolci Városgazda is
Tájékoztatást adtak ki szerda délután a Szinva-patak elszíneződésével kapcsolatban.
Boszorkányok lepték el a Szépkorúak Házát
Vidám Szent Iván napi mulatságot rendeztek a Szépkorúak Házának teraszán kedden, „tűzugrással”, virágfonat-készítéssel és karaokeval.