Szent István ünnepe Miskolcon
Létrehozva
Egész napos rendezvénysorozattal ünnepelt Miskolc államalapító Szent István király és az új kenyér tiszteletére augusztus 20-án. A rendezvény díszvendége az igazságügyi miniszter volt. Varga Judit szerint Szent István egy olyan korban védte meg az ország függetlenségét, amikor a behódolás és az önfeladás magától értetődő lett volna. Kora délelőtt aratókoszorúval az élen indult a menet a Városház tértől a Szent István térig. Az újkenyeret Alakszai Zoltán jegyző vette át az államalapítás ünnepén. A belvárosban egész nap kulturális programok, koncertek várták a családokat. A napot az ünnepi tűzijáték zárta 22 órától.
Ez is érdekelhet
Kikaptak a lányok
Röplabda: női NB I Liga, az 5. helyért, 2. mérkőzés: vendégsiker született.
Győztek a Farkasok
Kosárlabda: NB I/B férfi, Piros csoport, rájátszás, 2. forduló, 1. mérkőzés: két pont döntött a hazaiak javára.
Miskolci utca névadója: Rácz György
A Petőfi Sándor és a Meggyesalja utcát összekötő rövid utca viseli a nevét, amelynek napjainkra már csak a páros számozású oldala maradt meg.
Nagy Táncválasztó a mozgásforma szerelmeseinek a tánc világnapján
Bemutatkozott Miskolc színes táncpalettája a VIII. Nagy Táncválasztón, amit vasárnap rendeztek meg a Művészetek Háza előtt.