Ugrás a tartalomra

Műholdfelvétel: a keleti városrész 2007 és 2021 között, a 2010-es árvízzel

Létrehozva
A zsolcai körforgalom előtti keleti városrészben ma bevásárlóközpont és különböző üzletek találhatóak, amelyek azonban nem is olyan régen még nem álltak a területen. Műholdfelvételes sorozatunk következő állomásában a hely 2007 és 2021 közötti változásait követjük le.

A Google Earth Pro segítségével pillanthatunk rá az égből, hogy miként épült be a terület. A .gif 2007-től indul, ekkor még pusztaság fedi le a kép nagy részét. A következő állomásunk 2010 júniusa, amikor már több mai épület is „hirtelen kinőtt a földből”.

Kép

Ugyanezen a stáción a látvány szomorú adalékai a Sajó és a Bódva Felsőzsolcát elöntő áradásának a foltjai – a víz egészen idáig behúzódott.

2018-ban megjelennek a gyorséttermek, majd 2021-ben zárul az időutazásunk.

Ez is érdekelhet

Komoly büntetés jár a telefonozásért biciklizés közben
Miskolc
A KRESZ-szabályok ugyanúgy vonatkoznak a biciklisekre is, sokan azonban nem tartják be ezeket.
Barlangfürdő: rövidesen nyitnak a külső medencék
Miskolc
A közeljövőben szerződést köthetnek a közbeszerzésen nyertes kivitelezővel, így elindulhat a belső terek újjáépítése is, ez a munka jövő tavaszra lehet készen.
Történelmi érdekességek Miskolcról
Miskolc
Folytatódik Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből Blog szerkesztőjének sorozata, ezúttal három történelmi érdekességgel.
Csőtörés volt Miskolctapolcán
Miskolc
A Miskolc víztároló medencéit töltő egyik DN 800-as távvezeték a szombat reggeli órákban hibásodott meg a Miskolctapolcai úton.