Ugrás a tartalomra

Allergiások nehéz napjai – parlagfűvel tetézve

Létrehozva
Szenvednek az allergiások. Extrém magas a parlagfű pollenkoncentrációja szinte mindenhol az országban. Szakemberek szerint ilyenkor nem csak az allergiásokat viselheti meg a magas pollenkoncentráció, hanem teljesen egészséges embereknél is mutatkozhatnak a tünetek. Ilyen a torokviszketés, szemviszketés, vagy az orrfolyás. A parlagfű tetőzés a napokban várható.
Kép

Ártalmatlannak tűnik, mégis rengeteg embernek okoz problémát ez a növény. A napokban tetőzhet a parlagfű pollenkoncentrációja. Bár a riasztási fokot még nem érte el, napok óta magas a parlagfű pollenje. Asztalos Ágnes, a B.-A.-Z. Megyei Kormányhivatal, népegészségügyi főosztályának főosztályvezetője arról beszélt, hogy nagyon magas mértékben található az elmúlt időszakban is a parlagfű pollenje a levegőben, és egy másik erős allergéné, az ürömé is megtalálható, de ez jóval kisebb mértékben.

A parlagfű szinte bárhol felbukkanhat, levegőbe kerülő pollenje pedig az egyik legerősebb allergén.

Kép

-  A parlagfű egy nagyon különleges allergén tekintettel arra, hogy a parlagfű pollen nemcsak a parlagfűre allergiás betegeknél okoz panaszokat, hanem bizonyos pollenkoncentráció felett a teljesen egészségeseknek is lehetnek allergiás tünetei – nyilatkozta a Miskolc Televíziónak Csánky Eszter, a megyei kórház osztályvezető főorvosa.

Tavalyhoz képest körülbelül 20-30 ezerrel nőt a parlagfűre allergiások száma, akik jelentős része a fiatal generációból került ki. A tüdőgyógyász szerint már a növény virágzása előtt két héttel érdemes elkezdeni a szükséges gyógyszerek szedését. Ilyenkor akár teljesen tünetmentesen át lehet vészelni a szezont, de van, hogy további problémákat is okozhat hosszútávon.



 

 

Ez is érdekelhet

Csütörtökön életbe lépett a nyár első hőségriadója
Környezet
Vasárnap éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
Szaharai por érkezik hazánk felé csütörtökön, ezért szűrtebb lehet a napsütés
Környezet
Általában derült, napos idő várható csütörtökön, délután, este kialakulhatnak záporok, zivatarok.
"A vadonban a helyük, nem a kertedben!"
KörnyezetMiskolc
Kampány indult az egyre jobban elharapódzó városi vadetetés visszaszorítása érdekében.
Gomolyfelhősödést, erős UV sugárzást jelez ma a meteorológia, eső nélkül
KörnyezetMiskolcKörnyezet
Szerdán ismét erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé, legkisebb eséllyel keleten-északkeleten számíthatunk esőre, záporokra, zivatarokra.