Ugrás a tartalomra

Lakkal és ecsettel az ország első szabadtéri színpadjáért

Létrehozva
Rendbe tették a perecesi szabadtéri színpadot, hála az ott élők összefogásának.
Kép
Fotók: Horváth Csongor

2010-ben – szintén közösségi munkával – épült újra a szabadtéri színpad Perecesen, az önkormányzat támogatásával. Tíz évvel később Bazin Levente, a városrész önkormányzati képviselője arra kérte az ott lakókat, újítsák fel ezt a hagyományt – és vele együtt a színpadot.

Kép

- Szemmel láthatóan ráfért egy karbantartás a padokra, és úgy egyáltalán a szabadtéri színpadra – mondta el az eseményen a képviselő. - Ezt a lakosok is igényelték. Sokan tudják, hogy az első kőszínház itt épült Miskolcon, azt viszont már kevesebben, hogy a legendák szerint ez, a perecesi volt az első szabadtéri színpad az ország területén. Így joggal lehetnek büszkék rá az itt élők.

Kép

A városrész 2010-ben szintén az önkormányzat segítségével újították fel a színpadot társadalmi összefogásban. Ezt a közösségkovácsoló, értékmentő munkát élesztette fel 10 évvel később Bazin Levente.

Kép

- Ezzel a hagyománnyal nem szerettem volna szakítani. Fontosnak tartom ugyanis, hogy legyenek egy közösségnek olyan szeretett dolgai, amiket saját maguk ápolhatnak. Remélem, ha 10 év múlva újra szükségessé válik egy karbantartás, a közösség akkor is ilyen lelkesen összefog majd.
 

Ez is érdekelhet

Pünkösdhétfőn visszatér a napsütéses idő
Környezet
Egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, délután már nagyrészt napos időre számíthatunk.
Csütörtökön életbe lépett a nyár első hőségriadója
Környezet
Vasárnap éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
Szaharai por érkezik hazánk felé csütörtökön, ezért szűrtebb lehet a napsütés
Környezet
Általában derült, napos idő várható csütörtökön, délután, este kialakulhatnak záporok, zivatarok.
"A vadonban a helyük, nem a kertedben!"
KörnyezetMiskolc
Kampány indult az egyre jobban elharapódzó városi vadetetés visszaszorítása érdekében.