Ugrás a tartalomra

Antall József halálának harmincadik évfordulóján megemlékezést tartottak Miskolcon

Létrehozva
Az eseményt a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei KDNP szervezte.
Kép
Fotók: Mocsári László

30 éve elhunyt első szabadon választott miniszterelnökünk. Az ő emléke előtt tisztelegtek kedd délután Miskolcon, az Antall József parkban. Csiba Gábor, a KDNP országos elnökségének tagja köszöntötte a jelenlevőket, majd adta át a szót Surján Lászlónak, aki 1990 és 1994 között töltötte be a népjóléti miniszteri posztot.

- Antall Józsefről nem könnyű beszélni, mert életműve és személye ma is – jobbról és balról egyaránt – kereszttűzben van. Emellett azért sem könnyű beszélni róla, mert szemérmes, zárkózott személyiség volt – emlékezett vissza az kormányfőfőre a volt minisztere.

Kép

- Egyfajta kristályosodási pont volt az általa létrehozott koalícióban, hiszen a Független Kisgazdapárt, az MDF és a KDNP is meghívta őt a vezetői köreibe. 

Surján László arról is beszélt, hogy a hangok, amik feltételeznek egyfajta „különleges viszonyt” Antall József és Orbán Viktor között, „nem teljesen korrektek, de lényegükben igazak”. Ezután az egykori kormányfő humoráról is beszélt.

- „Ne adjatok el, mint egy mosóport” – mondta gyakran, amikor arra kértük, hogy többet és mosolygósabban szerepeljen.

Surján László ezután több anekdotával is felelevenítette Antall József személyiségét. A beszéd után a jelenlévő személyek és szervezetek elhelyezték a megemlékezés koszorúit Magyarország első szabadon választott miniszterelnökének miskolci szobránál. 
 

Ez is érdekelhet

Mikita Dorka Júlia
Ő Frankelda hangja
Kultúra
Egy miskolci színész szinkronizálja az új mesemusical főszereplőjét. Mikita Dorka Júlia mesélt a film látványvilágáról is, valamint elárulta, kinek kölcsönözné szívesen a hangját.
Képgaléria
Miskolci Dixieland Band a Mályi Plázson
A Miskolc Dixieland Band zenélt a Mályi Plázson
KultúraMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőBulvár
Különleges buli volt a RádióM Mályi Plázson szombat este.
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
KultúraVilág
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Meghalt Scherer Péter
KultúraBelföld
Május 19-én, délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színész.