Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A Palotaszálló udvara

Létrehozva
A két különböző fotón a Hotel Palota udvara látható, jó száz év különbséggel.
Kép
Kilátás a Palotaszállóból dr. Sáfrány Gy. József képeslapja

Heti képpárunk a Palotaszállóból készült, akárcsak az előző heti két felvétel, melyek a Hámori-tavat ábrázolták. A mostani fotókon a Hotel Palota udvara látható, jó száz év különbséggel. Arról már a rovatunk korábbi fejezetében is esett szó, hogy a különleges szálloda 1925 és 1929 között épült fel Lux Kálmán tervei alapján.

A szálló az átadást követően az elit és a művészek kedvenc helye volt, a második világháború alatt hadikórházként is üzemelt, a szocializmus évei alatt pedig üdülőként. Eredeti szállodafunkcióját 1993-ban kapta vissza. A régi felvételen látszik a Lillafüredi Állami Erdei Kisvasút (LÁEV) állomásépülete is, melyet a Palotaszálló építésével párhuzamosan egy régi családi ház kiegészítésével, emeletráépítéssel alakítottak ki. A grandiózus építkezés miatt egyébként a kisvasút pályáját és a Szinva medrét is átalakították, és ekkor jött létre az a vízesés is, melyet jelenleg ismerünk.
 

Kép
A kilátás ugyanonnan, most Fotó: Juhász Ákos

Címkék

Ez is érdekelhet

Kaláka
Június végén lesz a 45. Kaláka Fesztivál
KultúraBelföldKultúra
Gryllus Dániel, a Kaláka együttes alapító tagja elmondta: ezúttal is az Érsekkert lesz a hagyományosan a folk műfaj színes palettáját felvonultató seregszemle fő helyszíne június 26-29. között.
Filmvetítés a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából
KultúraMiskolc
Az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékeznek Miskolcon is.
A vakációra hangolnak a könyvtár június eleji programjai
KultúraMiskolc
A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár még a nyár beköszönte előtt kitesz magáért.
Betegség miatt marad el az előadás
A fellépő betegsége miatt elmarad a TTH Színpad egyik legjobban várt produkciója
KultúraMiskolc
Arról, miképp tudják a már megvásárolt jegyeket visszaváltani a nézők, cikkünkben írunk bővebben.