Bálint András színész élő legenda a magyar film- és színházi világban. Kossuth- és Jászai Mari-díjas, érdemes művész, a Hallhatatlanok társulatának örökös tagja. Olyan feledhetetlen filmek fűződnek egyebek mellett a nevéhez, mint az Álmodozások kora, a Fényes szelek vagy a Szerelmesfilm.
Több mint negyven jelentős filmszerep és majd félszáz színházi alakítás, közel húsz önálló est -egy életpálya számokban. Miskolcon Bálint András Szerb Antal alakjának szentelt estjére várja a nézőket a Technika Háza Színpad őszi sorozatában szeptember 30-án, hétfőn 18 órakor.
“Ez az este Szerb Antalé. Szerb szellemes regényíró, szenvedélyes és művelt olvasó, az irodalom szerelmese, a magyar kultúra megszállottja. Levelek, regény- és naplórészletek, emlékezések, anekdoták és versek idézik fel Szerb Antal alakját, és ahogy eddigi önálló estjeimben, ezúttal is nagyon személyesen szeretnék megszólalni” - fogalmazott az előadás kapcsán Bálint András.
Az est a szokásos TTH-s előadásoknál egy órával korábban indul: kapunyitás és koccintás egy pohár borral 17 órától. Az előadás után az „after csevely” keretében Bálint András találkozik a kávéházi térben a közönséggel.
Jegyek elővételben a tixa.hu és a technikahaza.hu oldalakon, illetve az Antik Art Caféban (Déryné utca 2.) kaphatók.
A színészlegenda Miskolcon
Létrehozva
A versmondó, színházigazgató, rendező szeptember 30-án érkezik városunkba önálló estjével.
Ez is érdekelhet
Van kilátás folytatásra
Már az Esztenás nélkül is lenne Esztenás táncház Miskolcon. Tóth Arnold zenész és szervezővel beszélgettünk arról is, hogy bizony kineveltek egy újabb Esztenás generációt.
„Amíg megszólalnak a dalok, addig Füles velünk van”
Pénteken este felavatták a Grizzlyben azt a vitrint, amiben a 20 éve elhunyt legendás miskolci zenész, Kerékgyártó Füles István kultikus hangszerét állítják ki.
Fiatal tehetségek a Csillagszínpadon
Tehetségkutató versenyt rendezett a Miskolci SZC Szentpáli István Technikum, ahol a diákok énekben, versmondásban és táncban is bemutathatták tudásukat.
Itt intimebb lesz
Új játszóhelyet avattak a TTH-ban szerdán. A Latabár-teremben megnyitották Éder Vera színészportré kiállítását is.