Ugrás a tartalomra

Megszülte, majd tizenötször megszúrta gyermekét

Létrehozva
Egy hónapra letartóztatta a bíróság azt a nőt, aki felsőzsolcai otthonában egészséges leánygyermeknek adott életet, majd a csecsemőt 15 alkalommal egy éles tárggyal megszúrta.

Február 26-án este otthonában egészséges lánygyermeknek adott életet, majd közölte élettársával, hogy vérzik. A férfi ezért elment szólni édesanyjának és közelben lakó anyósának, amikor pedig közösen visszaértek, a nő magára zárta az ajtót, hogy mosakodik. A férfi azonban betörte a bejárati ajtót és az akkor már erősen vérző nőhöz mentőt hívtak. A nő durván, ellenségesen viselkedett, nem akart kórházba menni, ott nem akarta a vizsgálatot engedélyezni, azonban megállapították, hogy néhány órával előtte spontán szülése volt.

Ezután a hozzátartozók otthon az ágyban találták meg az újszülöttet, a kiérkező mentőorvos már csak a halál tényét tudta megállapítani. A gyermeken 15 – valamilyen szúró-vágó eszközzel elkövetett - vágás volt a nyaka körüli részen.

A gyanúsítottal szemben emberölés miatt indult eljárás, mely miatt tíz évtől húsz évig, de akár életfogytig tartó szabadságvesztés is kiszabható. A kiszabható legsúlyosabb büntetési tétel miatt a bíróság szerint a szökés, elrejtőzés veszélye fennáll. A nő tagadta a bűncselekmény elkövetését, azonban érdemi vallomást nem tett. Mivel pedig az ügyben kihallgatandó tanúk a nő hozzátartozói, így feltehető az is, hogy szabadlábon hagyása esetén megpróbálná befolyásolni őket, megnehezítve ezzel az eljárást.

A bíróság letartóztatását rendelte el április 3-ig, idejét börtönben kell töltenie.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Tóth György fotókiállítása az Adyban
Tóth György kiállítás nyílt az Ady Endre Művelődési Házban
MiskolcKultúra
Lillafüred szépségét és természeti változásait mutatja be Tóth György első fotókiállítása.
Horváth Csenger távozik posztjáról.
Távozik Horváth Csenger a DVTK-tól
MiskolcSport
A klub közleményben jelentette be péntek délután, hogy a mai napon közös megegyezéssel távozik Horváth Csenger, a DVTK sportigazgatója.
Elárvult az egyik kengurukölyök az állatkertben
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Miskolci Állatkert gondozója próbálja pótolni az anyai meleget az árva kengurubébi számára.
Képgaléria
Családi napra invitálták a hozzátartozókat az Őszi Napsugár Otthonba
MiskolcSzabadidő
Élményben és érdekes információkban is gazdag volt a szeretetteljes légkörben eltöltött esemény.