Ugrás a tartalomra

Közös figyelem a közlekedés biztonságáért

Létrehozva
Helyszíni bírsággal sújtották azokat a szabálysértő autósokat Miskolcon, akikkel szemben a térfigyelő kamerák felvételei alapján tudtak azonnal intézkedni a rendőrök.
Kép
Forrás: mior.hu

A közlekedés biztonságát támogató közös kezdeményezést indított útjára a Miskolci Rendőrkapitányság és a Miskolci Önkormányzati Rendészet. A program a városban rendszeresített térfigyelő kamerákra és a rendőrjárőrök azonnali intézkedésére alapoz. A biztonságos közúti közlekedés megerősítését szolgáló akció első etapja 2019. március 4-én volt Miskolcon. A térfigyelő központban az önkormányzati rendészek és a rendőrök közösen figyelték a városban pásztázó kamerák felvételeit. Szabálysértés esetén a továbbított információk alapján a járőrök azonnal ki tudták szűrni a forgalomból a szabályok ellen vétőket.

A 13 órától 17 óráig tartó ellenőrzésen a kamerafelvételek alapján három járművezetővel szemben intézkedtek a rendőrök a Kiss Tábornok úton. Két járművezető nem adott elsőbbséget a gyalogátkelőhelyen közlekedő gyalogosoknak. A két sofőrt a hatóság helyszíni bírsággal sújtotta és 6-6 közúti közlekedési előéleti „büntetőponttal". A harmadik jármű vezetője nem megfelelő sebességgel közelítette meg a gyalogátkelőhelyet, így őt helyszíni bírsággal büntették a járőrök.

A közlekedők, így az autósok és a gyalogosok is számíthatnak a Miskolci Rendőrkapitányság és a Miskolci Önkormányzati Rendészet közös akciójára a közeljövőben.  

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti Osztálya felhívja a járművezetők figyelmét, hogy legyenek türelmesek, tartsák be a szabályokat, fokozott óvatossággal közelítsék meg a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket, hogy ha kell, eleget tudjanak tenni elsőbbségadási kötelezettségeiknek. A gyalogosok figyelmét pedig arra hívták fel, hogy kellő körültekintéssel kezdjék meg az áthaladást és ahol kötelező, viseljenek láthatósági mellényt.

Ez is érdekelhet

Jégcsarnok
Pályaválasztói jogot cseréltek
MiskolcSport
Rövid időn belül immáron harmadszor változik a DVTK Jegesmedvék Erste ligás hokicsapata fellépésének helyszíne, vagy kezdési időpontja.
Eperjes Károly
A szent és szabad művészet lesz a vendég a TTH-ban
MiskolcKultúraSzabadidő
„Az igazat mondd, ne csak a valódit” című zenés irodalmi esttel vendégszerepel Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész és Négyessy Katalin gordonkaművész november harmadikán Miskolcon a Tudomány és Technika Háza színpadán.
Képgaléria
1956-os megemlékezés a Petőfi téren
Tóth-Szántai József: 1956 lángja nem aludhat ki!
Miskolc
Miskolc első embere október 23-ai beszédében, a Petőfi téren arra hívta fel a figyelmet, hogy 1956-ra emlékezve nemcsak a mártírokra, hanem az egész nemzet szenvedésére emlékezünk kell.
A modernkori festő ecsete az AI
MiskolcKultúraTudomány
Malejkó Benjámin miskolci alkotó két éve fedezte fel a mesterséges intelligencia művészi oldalát. Ma már több mint 159 ezren követik naponta, ahogy a digitális technológia és az emberi lélek találkozásából új képi világ születik.