Ugrás a tartalomra

Petőfi és a QR-kódok nyomában – Internet Fiesta 2019

Létrehozva
QR-kódos játék, internetbiztonság, hangszeres szelfiverseny, WeBeszéd időseknek is – csak néhány abból a sokféle rendezvényből, amit a 2019-es Internet Fiesta keretében szervez a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár. A 20. fesztivál programjait március 21. és 28. között rendezik országszerte, így Miskolcon is.
Kép
Forrás: home.bt.com

Hiába vált az internet mindennapjaink részéve, az egyre szélesebb körű használata, az újabb és újabb lehetőségek, a technika fejlődése mindig okot és alkalmat ad arra, hogy évről évre friss tartalommal töltsék meg a könyvtárak az Internet Fiesta rendezvényeit. (Hiszen az Informatikai és Könyvtári Szövetség koordinálásával a könyvtárak lettek a magyar Internet Fiesta zászlóshajói).

Míg 2000-ben, amikor Magyarország először csatlakozott az Internet Society felhívásához, az internet népszerűsítése volt a cél, mára áttevődött a hangsúly az okoseszközökre, a közösségi oldalakban rejlő lehetőségekre és veszélyekre. Ezeket a témákat járja körbe a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár is.

Kép
Forrás: computerhope.com

A központi épületben lesz például QR-kódos nyomkereső játék, a Zeneműtár pedig hangszeres fotópályázatot hirdet. A Tompa Mihály Könyvtárban Petőfi nyomába erednek az interneten, a Szabó Lőrinc Könyvtár nyelvi klubjaiban a szókincsbővítéstől az utazási célpontok felderítéséig számos hasznos téma szóba kerül. Több könyvtárban is szó lesz a biztonságos netezésről, szerveznek a hasznos tartalmakról foglalkozást kicsiknek és az okoseszközökkel megbarátkoztató találkozókat időseknek.

Ez is érdekelhet

Iskolatáska- és tanszergyűjtést indított a MiReHu a rászoruló gyermekekért
Miskolc
Iskolatáska- és tanszergyűjtő akciót hirdetett a MiReHu Nonprofit Kft., hogy a tanévkezdés előtt segítséget nyújtson a rászoruló családoknak. A kezdeményezés keretében július 31-ig várják a már nem használt, de jó állapotú iskolai felszereléseket.
Az év óvodakertje díjra is pályázik Miskolc
MiskolcBelföldKörnyezet
Sorozatban ötödik éve indul a Virágos Magyarország versenyen a borsodi megyeszékhely.
Képgaléria
Köztisztviselők napja a  városházán II.
„Megalkuvás és részrehajlás nélkül” szolgálják Miskolc közösségét
Miskolc
Kitüntetésekkel ismerte el a kiemelkedő munkát végző munkatársait a közszolgálati tisztviselők napja alkalmából Miskolc önkormányzata kedden a városháza Dísztermében.
Kisfilmes pályázatot hirdet diákoknak a CineFest
MiskolcKultúraSzabadidő
A 22. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál szervezői a programok mellett a fiatal alkotókat is megszólítják: kisfilmes pályázatot hirdettek középiskolás és egyetemista diákok számára.