Ugrás a tartalomra

Zöldül a Vörösmarty városrész is

Létrehozva
Öt új gömbkőrist ültettek el csütörtökön a Hadirokkantak útján. A patak melletti területen korábban is voltak fák, de azok elpusztultak.

A terület önkormányzati képviselője a Városgazda munkatársaival pótolja a régi fákat. A belvárosi lakóövezetben a bérházak között nagy az igény a zöld területekre.

Kép
Fotó: Juhász Ákos

Nem ez az egyetlen hely a városrészben, ahol faültetés volt az elmúlt hetekben. Molnár Péter önkormányzati képviselő érdeklődésünkre elmondta, a múlt héten a Vörösmarty, illetve a Melinda utcában gyertyános tölgyeket ültettek el, a Szabó Lőrinc Általános Iskola udvarán pedig három fenyőfát.

Kép

– Azért is ültetjük ezeket a fákat, mert a sok panelház között jó, ha van némi zöld, oxigéntermelő növényzet – mondta.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Szenior Örömtánc a Földesben
Tavaszváró örömtánc fesztivál Miskolcon
MiskolcSzabadidő
Tavaszváró Szenior Örömtánc fesztivált rendeztek szombat délután a Miskolci Egyetem Földes Ferenc Gyakorló Gimnáziumában, ahol a közösségi mozgás és az aktív időskor került a középpontba.
Hatodik alkalommal tisztították meg a szennyvíztelepi utat
MiskolcKörnyezet
Önkéntes szemétszedést szerveztek szombat délelőtt a szennyvíztelepi úton a Fonoda utca és Szirma között. A résztvevők célja az volt, hogy megtisztítsák a gyakran illegális hulladékkal terhelt területet.
Nehéz helyzetben a Supersum, rendkívüli gyűjtést rendeznek májusban
Miskolc
Eddig ők segítettek, most ők kérnek segítséget: kisbuszra gyűjt a Supersum alapítvány, hiszen működésükhöz elengedhetetlen a jármű, az összegyűjtött adományokat máshogy nem tudják eljuttatni a rászorulóknak.
Mutatjuk, ideiglenesen hol keresse a forgalmas belvárosi buszmegállókat
Miskolc
A munkálatok előreláthatóan egy hónapig tartanak.