Ugrás a tartalomra

Szijjártó Péter: Donald Trump munkalátogatásra hívta Orbán Viktort

Létrehozva
Orbán Viktor miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök május 13-án találkoznak Washingtonban.
Kép
Forrás: pestisracok.hu

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta az Origónak, hogy Donald Trump amerikai elnök munkalátogatásra hívta meg Orbán Viktor miniszterelnököt Washingtonba. A tegnap délután átadott hivatalos meghívó szerint a találkozóra május 13-án kora délután kerül majd sor. A programjavaslat értelmében a tárgyalás szűk körben zajlik.

A külügyminiszter arról is tájékoztatott, hogy a napirenden az energiabiztonság, a védelmi együttműködés, a kétoldalú kapcsolatok és a regionális biztonsági kérdések szerepelnek.

Ez is érdekelhet

Fazekas táncgála. Fotó: Bujdos Tibor
Keringőtől a csárdásig: Fazekas Táncgála a Művészetek Házában
MiskolcOktatásKultúraSzabadidő
A skót táncoktól a rábaköziig, a nagyecsedi mulatságtól a kalocsai táncokig minden helyet kap a Művészetek Házában. A Fazekas táncvizsga idén 42. alkalommal kápráztatja el a közönséget két estén át, kedden és szerdán.
Szétütötte a jegykiadó automatát
MiskolcBűnügy
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen rongálás bűntette miatt, aki az autóbusz megállóban ököllel ütötte a jegykiadó automatát.
Office dog visit – Mentett kutyusok az irodában
MiskolcSzabadidő
A Miskolci Állategészségügyi Telep egyedülálló kezdeményezésbe kezdett. A telepen élő kutyák rövid időre ellátogatnak a Miskolc Holding Zrt. központi irodaházába csütörtökön.
Kétszer mondott nemet a honosításra, magyar és miskolci akart maradni
MiskolcSport
A hazai és nemzetközi országúti kerékpársport történetében a 79 éves Géra Imre neve ma is fogalomnak számít. Az idei ünnepi közgyűlésen Miskolc város sportjáért díjban részesült.