Ugrás a tartalomra

Más nevére vásároltak műszaki cikkeket a csalók

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság nyomozási bírája szerdán egy hónapra rendelte el annak a három férfinak a letartóztatását, akik valós személyek adatait felhasználva és azzal visszaélve vásároltak műszaki cikkeket, hogy azokat külföldön értékesítsék tovább.
Kép
Képünk csak illusztráció

A gyanú szerint az egyik férfi 2018. június és 2019. március között több mint húsz alkalommal vásárolt nagy értékű műszaki cikkeket részletre egy telekommunikációs szaküzletből. A vásárlás során nem saját adatait adta meg, hiszen nem akarta az áruk havi törlesztőrészleteit kifizetni. A megrendelt műszaki cikkeket másik társa – alkalmanként 5.000 forintért - szállította le harmadik társuknak, aki külföldi személyek részére azokat tovább értékesítette. A bűncselekménnyel több mint ötmillió forintos kárt okoztak.   

Két gyanúsítottal szemben jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás, míg harmadik társukkal szemben orgazdaság elkövetése miatt indult eljárás. Bűnösségük megállapítása esetén 2 évtől 8 évig tartó szabadságvesztéssel is büntethetők. Így a kiszabható büntetés mértéke alapján megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsítottak jelenléte másként nem lenne biztosítható az eljárás során. A bíróság álláspontja szerint felmerül annak a veszélye is, hogy a gyanúsítottak szabadlábra kerülése esetén a tanúk befolyásolásával veszélyeztetnék a bizonyítást. Egzisztenciális helyzetük alapján továbbá az sem zárható ki, hogy  újabb, szabadságvesztés büntetéssel büntetendő bűncselekményt követnének el.

A bíróság mindezen indokok alapján rendelte el a gyanúsítottak letartóztatását június 22-ig, mely döntés ellen a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be.

Ez is érdekelhet

Fotók: Osztie Tibor
Miskolctapolca újra pörög: fesztiválok, éjszakai fürdőzések és a Barlangfürdő nagy visszatérése
MiskolcGasztroSzabadidő
Gasztronómiai fesztiválok, különleges esti fürdőzések, családi programok és a nyár legjobban várt pillanata: augusztus 20-án újra megnyitja kapuit a Barlangfürdő. A nyár hátralévő részében is egymást érik a rendezvények Miskolctapolcán.
Vasúti kocsikról fűrészeltek le fűtési lengőkábeleket
MiskolcBűnügy
Minősített lopás bűntette miatt emelt vádat a Miskolci Járási Ügyészség két férfi ellen, akik vasúti kocsikról fűrészeltek le fűtési lengőkábeleket, ezzel pedig több mint 11 millió forintos kárt okoztak – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Képgaléria
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Folytatódik: a 3-as főút felújításának új szakaszához érkeztünk - térképen, fotókon és videón mutatjuk
Miskolc
Folytatódik a 3. számú főút felújítása Miskolcon. Az elkövetkező napokban több helyen forgalomkorlátozásra és időszakos torlódásokra kell készülniük az autósoknak.
Majális park szemét
Összefognak a Majális Parkért
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Szeleta Park és a MATINE–Magyarországi Tisztasági Nagykövet Egyesület közös szemétszedő akcióra várja az önkénteseket szombaton.