Ugrás a tartalomra

Kinyitották a városházát

Létrehozva
Valódi és szimbolikus értelemben is nyitott városházát szeretnénk megvalósítani Miskolcon – jelentette ki Veres Pál polgármester a pénteki alakuló közgyűlést követően, a hivatal aulájában megrendezett kötetlen beszélgetésen.

November 8-án, pénteken délután megalakult Miskolc új közgyűlése. Közvetlenül ezt követően Nyitott városháza címmel szerveztek meg egy programot, ahová a Velünk a Város frakció, a polgármester és alpolgármestere, Varga Andrea várta egy kötetlen beszélgetésre a városlakókat, akik teljesen megtöltötték a városháza auláját.

Preview Image
Mocsári László képgalériája!

A vastapsot kapó Veres Pál köszöntőjében arról szólt, hogy valódi és szimbolikus értelmében is nyitott városházát szeretnének meghonosítani Miskolcon, ami azt jelenti, hogy várják és fogadják a miskolciak kérdéseit, felvetéseit, igyekeznek minden problémára megoldást találni.

– A város önkormányzata csak akkor működhet sikeresen és eredményesen, ha a döntések előkészítéséről is széles körben értesülnek a helyiek – fogalmazott a városvezető, aki hozzátette: valódi szolgálatként tekint munkájára, és szeretne méltó lenni azokhoz az elődeihez, akik naggyá tették a várost, megvalósították a Nagy-Miskolc ideát.

Kép

Ismertette: a következő hetekben számba veszik a megoldandó problémákat, de rövid türelmet kért, hiszen számtalan elvárás, kérés érkezett már be eddig is hozzájuk, „varázspálcával azonban nem rendelkezem”, hogy mindenre azonnal megtaláljuk a megoldást, tette hozzá.

Kép

– Idő kell, hogy mindent komplex módon tudjunk kezelni. Azt mindenesetre már láthatták, hogy ahol be kell avatkozni, ott azonnal lépünk, és keressük a megoldást – fogalmazott Veres Pál, aki azzal zárta mondandóját: kötetlen beszélgetésre hívták a miskolciakat, ismerkedésre, barátkozásra, „mert tapasztalataim szerint ebből volt a legnagyobb hiány az elmúlt időszakban”.

A képviselők a városlakók előtt is fogadalmat tettek, majd a Kossuth Lajos Koszorúja Alapítvány elnöke, Mezei László oklevelet és Kossuth emlékérmet adott át Veres Pálnak.

Ez is érdekelhet

Itt a második lépcső: nyári menetrendjét is javítja az MVK
Miskolc
Június 21-étől több a villamos és több buszjárat is gyakrabban jár, de új viszonylat is indul 20B jelzéssel.
Az első orvosi eszköz kipipálva a város vezetőinek támogatásával
Miskolc
Egy őssejtfagyasztó szekrény, valamint egy lamináris box megvásárlására indított gyűjtést a Supersum Közhasznú Alapítvány – előbbit már meg tudják vásárolni, köszönhetően annak is, hogy Miskolc polgármestere és alpolgármesterei tiszteletdíjuk egy jelentős részét felajánlották a jó ügy érdekében.
Így nő ki a földből a Szent István téri társasház
Miskolc
A beruházó cég illetékese szerint a következő időszakban havonta egy szintet emelkedik majd az épülő komplexum.
Görömbölyi Kuruc Vigasság
Miskolcikum lett a miskolc-görömbölyi pincesor
MiskolcKultúraÉletmód
A keddi bizottsági ülésen egyhangú támogatással a Miskolc Települési Értéktárba az épített környezet, kulturális örökség szakterület kategóriában lett nevesítve és bejegyezve a görömbölyi pincesor.