Ugrás a tartalomra

Kinyitják a Rendészeti Szakgimnázium kapuit

Létrehozva
A miskolci iskola is megnyitja kapuit november 15-én a rendészeti pálya iránt érdeklődők előtt.
Kép
Forrás: police.hu

A rendészeti szakgimnázium (3526 Miskolc, Szentpéteri kapu 78.) nyílt napján az érdeklődők részletes információkat kaphatnak az intézményben zajló oktatásról, a felvételi eljárás sajátosságairól, a rendőrség feladatairól és a hivatásos életpályáról. A pályaválasztás előtt állók bepillantást nyerhetnek az iskola diákjainak mindennapjaiba, feltehetik az őket foglalkoztató kérdéseket a rendőri hivatással kapcsolatban.

A programokat 7 óra 45 perc és 13 óra között folyamatosan megtekinthetik:

- fegyverek és a rendőr szakmában használatos egyes eszközök bemutatása

- lövészeti bemutató, szituációs lőtér megtekintése

- bűnügyi, szituációs, csapatszolgálati, informatikai szakkabinetek bemutatása

- életmentő technikák alkalmazása

- rendőri testnevelés, önvédelmi technikák, az önvédelmi képzés védőeszközeinek bemutatása, kipróbálása

- „LOCKED” Bűnmegelőzési kiállítás

- konditerem és tanulói szállás megtekintése

- tájékoztató a felvételiről

- felvételi műveltségi vizsga főbb tudnivalóinak ismertetése

- fizikai alkalmassági vizsga ágai és végrehajtásának módjai

- ORFK Személyügyi Főigazgatóság Humánigazgatási Szolgálat Utánpótlás Tervezési Osztály bemutatkozása: „Legyél te is Rendőr”

- Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Bevetési Osztály bemutatója, „Faltörő kos” programelemük

- Készenléti Rendőrség Kelet-Magyarországi Határrendészeti Igazgatóság Határvadász Bevetési Főosztály XXI. Határvadász bevetési Osztály dinamikus bemutatója

- Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság osztályainak bemutatkozása, kutyás és bevetési bemutatója

- Terrorelhárítási Központ (TEK) technikai eszköz bemutatója

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

A pályázati felhívás és a jelentkezési egységcsomag a szakgimnázium honlapján (https://mrszg.hu) elérhető

 

Ez is érdekelhet

Megnyerték a párharcot a miskolciak, akik aranyérmesek lettek. Fotó: magánarchívum
Bajnok a Vasút
MiskolcSport
Röplabda: NB II női, az 1. helyért, 2. mérkőzés: újra zöld-fehér siker született.
Egész éves élményközponttá tennék az Avast
MiskolcGazdaságSzabadidőBulvár
Bemutatkozott pénteken az „AVAS LIFE 365 – az Avas házigazdái” kezdeményezés, amelynek célja, hogy az Avas ne csak rendezvényhelyszínként, hanem egész évben élő turisztikai és gasztronómiai helyszínné váljon Miskolcon.
Ezüstérmet szerzett a Herman Gimnázium
MiskolcSport
Strandröplabda diákolimpia, országos döntő, Budapest.
Éhesek a sikerre
MiskolcSport
Kosárlabda: férfi NB I/B, Piros csoport, a 3. helyért küzdenek az egyetemiek.