A világon minden 10. baba koraszülött. Évente mintegy nyolcezer gyermek születik a 37. terhességi hét előtt. A kis születési súllyal világra jövő gyerekekre gyakran rendkívül hosszú kórházi ápolás vár és minden tekintetben különleges bánásmódra van szükségük az életük első heteiben.
Lila lesz a kilátó vasárnap
Létrehozva
November 17-e a koraszülöttek világnapja, ilyenkor a világ bármelyik nagyvárosában egy-egy szimbolikus épület lila fénybe borul. A kezdeményezéshez évek óta már Miskolc is csatlakozik, így vasárnap újra lilába „öltözik” az Avasi kilátó.
Ez is érdekelhet
Ezekkel a menetrendi változásokkal számoljunk hétfőtől
Március 2-től (hétfőtől) kisebb menetrendi változások lépnek életbe a 3-as, a 23-as és a 34-es autóbuszvonalon.
Ez már március: 15 fok fölé is benézhet a hőmérő
A derült időnek köszönhetően éjjel azonban enyhén még fagyhat.
Újabb hazai döntetlen a DVTK-tól
A DVTK hazai bajnokit játszott szombaton. A ZTE FC volt a DVTK vendége.
Tavaszváró örömtánc fesztivál Miskolcon
Tavaszváró Szenior Örömtánc fesztivált rendeztek szombat délután a Miskolci Egyetem Földes Ferenc Gyakorló Gimnáziumában, ahol a közösségi mozgás és az aktív időskor került a középpontba.