Ugrás a tartalomra

Megérkezett a hó a Mikulás előtt

Létrehozva
Többfelé a havazás, néhány megyére az ónos eső veszélye miatt adott ki figyelmeztetéseket hétfőre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint az ónos eső veszélye miatt a fővárosra, Pest és Fejér megyére másodfokú, Komárom-Esztergom és Veszprém megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Emellett a havazás miatt Budapestre, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adták ki a figyelmeztetést.

Mint kiemelték: hétfőn téliesre fordul az időjárás. Vasárnap késő estétől délnyugat felől vegyes halmazállapotú csapadék érkezik, amely hétfő hajnalra eléri az északkeleti megyéket is. Hétfő estig többfelé lehet havazásra, vegyes halmazállapotú csapadékra számítani.

Az érkező csapadék az ország északkeleti harmadán (nagyjából a Budapest-Debrecen vonaltól északra) döntően hó lesz. Ebben a térségben már hétfő reggelre is akár 5 centiméteres hóréteg boríthatja a tájat, hétfő estig pedig összességében 2 - 8 centiméter friss (tapadó) hó valószínű, helyenként azonban a 10, a hegyekben pedig a 15-20 centimétert is elérheti a hóréteg vastagsága.

Kép

Az ország más tájain eleinte főként eső lesz a jellemző csapadék, majd a hétfő délelőtti óráktól kezdve észak felől egyre nagyobb területen válthat át az eső havas esőbe, majd havazásba. Ebből megmaradó (maximum 5 centiméter) hó inkább a magasabban fekvő területeken valószínű. A lehullott hó a hegyeket és az Északi-középhegység területét leszámítva mindenütt olvadni fog.

Megjegyezték továbbá, hogy hétfőn délelőttől egyre nagyobb területen kísérhetik élénk, a magasabb hegycsúcsokon erős lökések az északiasra forduló szelet, mely elsősorban a Dunántúli-középhegységben hófúvást eredményezhet.

Kép
Megérkezett az első hó Bánkútra is - fotó: Időkép

A hétfő hajnali, reggeli órákban várhatóan a Bakonyban, a Dunántúl északkeleti felén, Pest megye déli részén (intenzív) ónos eső is előfordulhat. Ennek mennyisége és kiterjedése azonban meglehetősen bizonytalan. Elsősorban a régió magasabban fekvő tájain (Velencei-hegység, Vértes) van nagyobb esélye jelentősebb jégréteg kialakulásának - hangsúlyozták.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
XI. Civil Nap a Szent István téren
A civil kezdeményezéseket és szervezeteket ünnepelték Miskolcon
MiskolcKultúraÉletmódEgészségSzabadidőBulvár
Az Esély és Részvétel Közhasznú Egyesület – Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ idén tizenegyedik alkalommal szervezte meg a Civil Napot, amelyen számos szervezet mutatta meg magát a város közönségének.
Bokros Szilárd Fotó: DVTK
Történelmi ,,zárt kapus” az NB I-es búcsúmeccs
MiskolcSport
Az első osztályból kiesett DVTK az évad utolsó meccsét játssza. Zárt kapus bajnokin a DVTK a Paksi FC-t fogadja szombaton.
Megújult a Szalay Sámuel Református Iskola kültéri sportpályája. Fotó: Osztie Tibor
66 millió forintból újult meg a miskolci iskola kültéri sportpályája
MiskolcSportOktatásÉletmódEgészségEgyházSzabadidő
Ünnepélyes keretek között adták át a Szalay Sámuel Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda felújított kültéri sportpályáját Miskolcon pénteken.
Dr. Horváth Dóra. Fotó: Osztie Tibor
Józan megfontoltsággal követni a törvényt
MiskolcKultúra
A jogi érdeklődése és az igazság eszménye iránti vágy már gyermekkorában megmutatkozott, a pályaválasztását a szülei világlátása, valamint a tisztesség és a becsület fontosságában, az adott szó erejében való hit alapozta meg.