Ebben az évben is borvidékünk több településéről hozzák a szőlősgazdák a megszentelni kívánt szőlővesszőket, hogy aztán megtisztulva, hitben és energiában megerősödve kerülhessenek ki ezek a szentelt venyigék a földbe, várva megfogantatásukat, termőre fordulásukat.
Hogy jó termést hozzanak
Létrehozva
Az István Nádor Borlovagrend az idén már tizenötödik alkalommal rendezi meg a Diósgyőri római katolikus plébánián a Vince naphoz kapcsolódó Vice vesszőszentelést.
Ez is érdekelhet

Virágokat kaptak a Győri kapui óvodák
A felajánlásnak köszönhetően a városrészben lévő intézmények tovább szépíthetik környezetüket.

A virágfák helyett zöldszigetek – Nagyvárosba való attrakciók a belvárosban
Hőséget jobban tűrő növények, zöldszigetek kerülnek ki egy hónapon belül a Miskolcra. A virágfákat a városrészekbe helyezik el.

„Egy valamire kell vigyáznom, hogy tudjam, mikor kell abbahagyni”
Meglepetésként érte Szilágyi Márton irodalomtörténészt, hogy a Szinva Irodalmi Alapítvány kitüntette.

Lakótelepi körmenettel ünnepli az Úrnapját az avasi plébánia
Krisztus testének és vérének, azaz az Eucharisztiának az ünnepe az Úrnapja, amit a mai napon tart a világegyház.