Ugrás a tartalomra

Nem építik meg a kormánynegyedet Miskolcon

Létrehozva
Két évvel a bejelentés után úgy tűnik, mégsem építik át Miskolcon az ITC épületét kormányzati negyeddé.
Kép
Ilyen lett volna az átépített ITC. (Látványterv: Minap-archív)

Két évvel a bejelentés után úgy tűnik, mégsem építik át Miskolcon az ITC épületét kormányzati negyeddé.
Szinte pontosan két évvel ezelőtt, 2018. február 1-én sajtótájékoztatón jelentette be Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy a kormány biztosítja a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal számára az anyagi forrást, egészen pontosan 4 milliárd forintot a Miskolc belvárosában lévő volt Nemzetközi Kereskedelmi Központ (ITC) épületének és környékének teljes rekonstrukciójára. A terv az volt, hogy kormányzati negyedet alakítanak itt ki, a Miskolci Járási Hivatal valamennyi egysége ide költözik, így az ügyfelek a modern infrastrukturális háttérrel rendelkező épületben intézhették volna ügyeiket.

Kép
Teljesen felújították volna az épületet.

Habár a látványtervek is elkészültek, a felújítás elmarad. A Miskolc Televízió megkeresésére ugyanis a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal az alábbi választ küldte: „Az ITC Székház 2017 óta a Magyar Állam tulajdonában és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal vagyonkezelésében lévő épület. A központi és a területi közigazgatásban - a bürokráciacsökkentés jegyében - megvalósuló szervezeti átalakítások és az épület újjáépítéséhez kapcsolódó kivitelezési költségek jelenleg nem teszik indokolttá a létesítmény új Közigazgatási Központtá alakítását.”

Kép
ITC
Egyelőre marad a jelenlegi állapotában. (Fotó: Minap-archív)

Ez is érdekelhet

Nyílt nap az Állategészségügyi Telepen
Újabb lehetőség, hogy a négylábú árváknak örömet szerezzenek az állatbarátok
MiskolcKörnyezet
Nyílt napot rendez június 14-én, szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telep.
Kötetbemutató egy szikszói holokauszttúlélő visszaemlékezéseiről
MiskolcKultúra
Az Egy fény a szorongatásban című könyv szerkesztője, Villányi Benjámin lesz a vendége a Miskolci Zsidó Múzeum Baráti Kör következő rendezvényének kedd este.
Képgaléria
Az ország legnagyobb akadálypályája
Miskolcra érkezett az ország legnagyobb akadálypályája
MiskolcSportSzabadidő
A Népkertben állították fel a kétszáz méteres felfújható pályát, ahol a gyerekek remekük szórakozhattak.
A MIVÍZ a város két helyszínén karbantartást végez
Miskolc
A Kapitány és a Templom utcában szükség esetén lajtos kocsik biztosítják az ivóvízellátást.