Ugrás a tartalomra

Terepjárókat kapnak a miskolci mezőőrök

Létrehozva
Lovak helyett terepjárókkal járőröznek a mezőőrök, ezáltal kényelmesebben és hatékonyabban teljesíthetnek szolgálatot a város hétvégi házas és erdős, mezős területein.
Kép
fotó: Juhász Ákos |MiNap archív

A fejlesztéssel nemcsak a mezőőrök munkakörülményei javulnak - hiszen nem kell többé hóban-fagyban lóháton járniuk -, hanem a város is takarékosabban üzemeltetheti a közbiztonság javítására létrehozott szolgálatot. Ezen túl plusz két kutyás járőrt is szolgálatba állít a rendészet.  

 Az átalakítás után havi csaknem 1,2 millió forint marad a város kasszájában, azaz a miskolciaknál, ez pedig éves szinten összesen majdnem 11 millió forint megtakarítást jelent.

Miskolc északi területein, Diósgyőr, Pereces, Lyukó és a Bábonyibérc térségében jelenleg három lovas mezőőr teljesít szolgálatot, a déli oldalon, Szirma, a Martinkertváros, Tapolca és Csermőke környékén pedig négy lovas járőrözik.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Baráthegyi Focikupa
Baráthegyi Focikupa a barátságosság jegyében
MiskolcSport
Fogyatékossággal élő sportolókból álló csapatok, valamint a Grund, a DVTK Ultras és a Szimbiózis Alapítvány munkatársainak csapata lépett pályára szerdán a Baráthegyi Majorság futballpályáján.
Továbbra is a világ élvonalában a MiReHu: újabb díjjal ismerték el munkájukat
MiskolcKörnyezet
Újabb rangos nemzetközi elismeréssel gazdagodott a MiReHu Nonprofit Kft.: a Társaság az International Solid Waste Association (ISWA) 2026. évi videós díjának 3. helyezését szerezte meg.
Képgaléria
Bartók Béla Művelődési Ház_Mocsári László
Hírességek léptek fel itt
Miskolc
Urbex túrát tartottunk a miskolci Bartók Béla Művelődési Házban. Ágotai József, a házat működtető egyesület elnöke mesélt arról, hogy milyen fellépő művészek fordultak meg itt.
törölköző széf
A törölköző széf ideje lejárt! Hogyan védjük meg értékeinket a standon?
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A törölköző nem védi meg az értékeinket. Mire figyeljünk fürdőzéskor?