Ugrás a tartalomra

Weber: 25 tagország is létrehozhatja a helyreállítási alapot

Létrehozva
Az Európai Unió valamennyi tagállamának összefogása helyett akár 25 tagország együttműködésével is létre lehet hozni a koronavírus-világjárvány utáni helyreállítást szolgáló 750 milliárd eurós alapot - mondta Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti (EP-) frakcióvezetője csütörtökön.

A német politikus egy Berlinben szervezett online sajtóbeszélgetésen kiemelte: "mindenkinek tudnia kell", hogy a megerősített együttműködés nevű eljárás révén nincs jogi és technikai akadálya annak, hogy 25 tagország hozza létre a hitelekből és vissza nem térítendő támogatásokból álló, NextGenerationEU (NGEU) nevű alapot.

Ez ugyan "politikailag nem kívánatos", de természetesen már elindult a gondolkodás arról, hogy mit lehet tenni, ha a december 10-én kezdődő EU-csúcson "az ideológia a realizmus fölé kerekedik", és így nem sikerül a huszonheteknek együtt megteremteni az NGEU-t.

Az alappal és a 2021-ben kezdődő hétéves időszakra szóló EU-s költségvetéssel összefüggésben arról is szólt, hogy a Fidesz EPP-tagságának ügyében döntő fontosságúak "a következő órák és napok".

Ez is érdekelhet

A véradók világnapján is felhívták a figyelmet a véradás fontosságára
MiskolcEgészség
Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) a június 14-ei világnapon mondott köszönetet állandó véradóinak és kollégáinak.
Képgaléria
Modellautók vették birtokba a Tudomány és Technika Házát
MiskolcSzabadidő
Egy napra a miskolci modellautósok birodalmává változott a TTH, ahol versenyezni is lehetett a kis autókkal.
Képgaléria
Fergeteges juniálissal zárta idén is tanévét a Jókai református iskola
MiskolcOktatás
Az intézmény oktatói, tanulói, fenntartói és a szülők családias hangulatú sokadalmon búcsúztak a tanévtől.
Képgaléria
Görömbölyi Kuruc Vigasság
Visszatértek a kurucok Görömbölyre
MiskolcSzabadidő
Finom borok, hagyományőrző játékok, kerékpáros túra és talp alá való jellemezte a VII. Görömbölyi Kuruc Vigasságot.