Ugrás a tartalomra

Kitisztult a levegő az ország nagy részén

Létrehozva
Nálunk még nem. A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) keddi adatai szerint már csak – északkeleten – Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika és Putnok levegője kifogásolt. A többi, mérőállomással rendelkező településen elfogadható a levegőminőség.
Kép

A múlt hét második felében országszerte több településen volt magas a légszennyezettség a szálló por miatt. Északkeleten több településen veszélyes volt a levegőminőség, de másutt is számos helyen egészségtelennek számított a levegő.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz. Az első az elfogadható, a második a kifogásolt, a harmadik az egészségtelen, a negyedik a veszélyes minősítés.

Ez is érdekelhet

Komoly büntetés jár a telefonozásért biciklizés közben
Miskolc
A KRESZ-szabályok ugyanúgy vonatkoznak a biciklisekre is, sokan azonban nem tartják be ezeket.
Barlangfürdő: rövidesen nyitnak a külső medencék
Miskolc
A közeljövőben szerződést köthetnek a közbeszerzésen nyertes kivitelezővel, így elindulhat a belső terek újjáépítése is, ez a munka jövő tavaszra lehet készen.
Történelmi érdekességek Miskolcról
Miskolc
Folytatódik Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből Blog szerkesztőjének sorozata, ezúttal három történelmi érdekességgel.
Csőtörés volt Miskolctapolcán
Miskolc
A Miskolc víztároló medencéit töltő egyik DN 800-as távvezeték a szombat reggeli órákban hibásodott meg a Miskolctapolcai úton.