Ugrás a tartalomra

Miskolc városa díszsírhelyet biztosít a volt polgármesternek

Létrehozva
Miskolc városa nevében Veres Pál polgármester felajánlotta, hogy Dr. Kriza Ákost, a város volt polgármesterét saját halottjának tekinti, és számára díszsírhelyet biztosít.
Kép
Veres Pál polgármester és Ignácz Dávid jegyző mécsest gyújtott a város korábbi polgármestere, az 56 éves korában elhunyt Dr. Kriza Ákos tiszteletére a városházán. | Fotó: Mocsári László

A halálhírt követően kiadott közleményében a városházi sajtóosztály azt írja: a városvezetés – megköszönve Dr. Kriza Ákos városvezetői és orvosi munkáját – őszinte együttérzéséről biztosítja a gyászoló családot, és osztozva fájdalmukban, kíván nekik erőt és kitartást a gyász óráiban.

A város nevében Veres Pál polgármester pedig felajánlotta, hogy Dr. Kriza Ákost saját halottjának tekinti, és számára díszsírhelyet biztosít.

Kép

Kedd reggel tájékoztatta a család szerkesztőségünket arról, hogy hosszú, súlyos, méltósággal viselt betegség után, január 18-án elhunyt Dr. Kriza Ákos, Miskolc korábbi polgármestere.

Kép
Fekete zászló a miskolci városházán

A városháza által kiadott közlemény felidézi: Dr. Kriza Ákos Nagyváradon született 1965-ben, felsőfokú tanulmányait a Marosvásárhelyi Orvostudományi Egyetemen és a Nyugat-Magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi karán végezte, innen indult el az orvos-közgazdászi, egészségügyi menedzseri pályán. Miskolcon 1990-ben, általános orvosi diplomája megszerzése után telepedett le. Fül-orr-gégész szakvizsgáját letéve a Diósgyőri Kórházban dolgozott klinikai orvosként, majd családorvosként folytatta munkáját. 1999-től a Vasútegészségügyi Kht. Miskolci Egészségügyi Központ orvos-igazgatója volt egészen 2010-es polgármesterré választásáig.

Kép

Már ifjú korában is szívesen sportolt, tőrvívóként országos bajnoki címet szerzett, majd a dzsúdó felé fordult, a sportág szeretetét pedig továbbadta leányának, Annának is, aki cselgáncs-világbajnoki bronzérmet is szerzett az MVSI-Miskolc sportolójaként.

Miskolc városát 2019-ig vezette, amikor is egészségi állapota miatt visszavonult a politikától. Hosszú ideje küzdött betegségével, melyet méltósággal viselt. Kriza Ákos 56 éves volt.

Kapcsolódó cikkek

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Rendkívüli akció az Avason. Fotó: Juhász Ákos
Rendkívüli akció az Avason
Miskolc
Csaknem 30 ezer ember él az Avason, Magyarország egyik legnagyobb lakótelepén, ahol mintegy 10 500 lakás található. Ezért kiemelten fontos terület Miskolcon, ahol szerdán rendkívüli rendészeti ellenőrzés kezdődött.
New Yorkban nyert díjat
MiskolcKultúraSzabadidő
Egy álom vált valóra: Barta Ildikó miskolci zeneszerző az Oniros Film Awards Best Soundtrack kategóriájának győztese lett. Ő szerezte Balla Riana Emma rövidfilmjének a zenéjét.
Harmincöt év könyvei kerültek a vitrinekbe
MiskolcKultúraSzabadidőTudomány
Retrospektív könyvkiállítás nyílt a II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban, amely a Bíbor Kiadó elmúlt harmincöt évének legfontosabb kiadványait és szerzőit mutatja be. A tárlat a miskolci kiadó történetébe enged betekintést, bemutatva annak meghatározó könyveit és kulturális szerepét.
kama sport Népkert
Nem kamu: ha szerda, kama a miskolci Népkertben
MiskolcSportOktatásÉletmódEgészségSzabadidő
Kamabajnokság, kamaszerda, kamatábor. Miskolcon három kamás program indul el egymással párhuzamosan.