Varga Zoltán, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnap a Facebookon közvetített sajtótájékoztatóján közölte, hogy 25 ezren haltak bele a járványba, ami megelőzhető lett volna a rendelkezésre álló erőforrások helyes felhasználásával.
Orbán Viktor kormánya "ehelyett adriázott, a megbetegedések emelkedését látva a nyitásról kezdett nemzeti konzultálni, majd amikor érzékelték, hogy nagy a baj, megpróbálták az ellenzékre kenni saját sarukat" - fogalmazott az ellenzéki politikus.
A DK képviselője azt mondta, a kormánynak legalább most kellene önkritikát gyakorolnia, "ha már a védekezés alatt cserbenhagyták a magyarokat, nem voltak hajlandóak felkészülni, amikor lehetett volna, tömegesen tesztelni, amikor kellett volna, nemzetközi segítséget kérni, amikor látták, hogy sem elegendő ember, sem eszköz nem áll rendelkezésre a betegellátásban".
DK: tűzzék ki a fekete zászlót a Parlamentre!
Ez is érdekelhet
A Csengey-kertet színesítették ki az Avasi Gimnázium tanulói
Kortárs képzőművészek falfestményeit gondolták újra az Avasi Gimnázium diákjai és közben megszépítették a Csengey-kert betonkerítését.
Bébibumm a Baráthegyi Majorságban
Alig egy hónappal az idei első alpaka születése után újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba - adta hírül a Szimbiózis Alapítvány.
Suli a strandon – pancsolással búcsúztatják az iskolások a tanévet
Strandolással búcsúzhatnak az idei tanévtől az iskolás gyerekek a Selyemréti és az Ellipsum Strandfürdőben, a „Suli a strandon” országos program keretében.