Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A LÁEV lillafüredi állomásépülete

Létrehozva
Közel száz év telt el képeslapunk és fotóriporterünk felvétele között: mindkettő a kisvasút lillafüredi állomásának épületét mutatja be.

Az eredetileg Szinvavölgyi Erdei Vasút névre hallgató Lillafüredi Állami Erdei Vasút (LÁEV) pályáját 1920 novemberében éppen a mai Lillafüreden kezdték el építeni, és alig kilenc hónap alatt elkészült a fővonal. 1927-ben, a Palotaszálló építésekor jelentős pályakorrekcióra került sor: a Lillafüred – Hámor elnevezésű megállót délebbre helyezik, mely a Lillafüred állomás nevet kapja, ahol egy régi családi ház kiegészítésével, emeletráépítéssel készül el a mai állomásépület (ekkor jön létre a 120 méteres alagút is Garadna felé). Az állomásépületben korábban évtizedekig voltak még magánlakások és postahivatal is működött. Mai külsejét a 2010-es években történt felújításkor nyerte el, a belső térben a jegypénztár mellett kiállítóterek is megtalálhatók.

Borítókép: Sáfrány Gy. József képeslapja; Új kép: Juhász Ákos

Címkék

Ez is érdekelhet

Zárva lesz a bérletpénztár
Miskolc
Csütörtökön az Avas városközpontban található MVK jegy- és bérletpénztár MVM-munkák miatt zárva tart.
BYD elektromos buszok Fotó: Rogosz Péter
Tovább erősödik Magyarország legnagyobb vidéki elektromos buszflottája
MiskolcGazdaságKörnyezet
Hat modern elektromos BYD busz sorakozott fel szerda délelőtt, bevetésre készen az MVK Zrt. telephelyén.
Ünnepi megemlékezés miatt forgalomkorlátozás csütörtökön
Miskolc
Június 4-én, csütörtökön várhatóan 8:50 és 10:00 óra között a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából ünnepi megemlékezést tartanak a népkerti Országzászlónál, emiatt lezárják a Görgey Artúr körforgalom és a Lévay utca közötti szakaszt.
Kiszakít a mindennapok zajából
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénKultúraTudomány
Majdnem századszor indul el az Ünnepi Könyvhét jövő csütörtökön. Erről és a programokról tartottak sajtótájékoztatót a miskolci városházán szerda délelőtt.