Ugrás a tartalomra

Vasárnap Termelői Nap az idősek hónapja jegyében

Létrehozva
Az e havi Termelői Nap tematikájában illeszkedik az októberi idősek hónapjához. A kézműves portékák mellett a szépkorúakat célzó programok várják az érdeklődőket vasárnap az Erzsébet téren, 9 és 13 óra között.

A havonta megrendezett Termelői Nap a különleges portékák mellett igyekszik élményt is nyújtani a látogatóknak, ezért rendszeresek a kísérőprogramok.

10 órától közös Tai-Chi és Meridián torna várja az érdeklődőket, majd 11 órától a Classic Brass Quintet zenés műsora következik. Emellett állandó programként a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület nagyi-unoka kézműves foglakozást tart.

Október 1. a mellrák elleni küzdelem világnapja, ebből adódóan az egész hónapot a betegséggel kapcsolatos figyelemfelkeltő tevékenységek kísérik. A Regionális Egészségügyért Alapítvány a Termelői Napon önvizsgálatra tanít és beszélgetésekben hangsúlyozza a szűrések fontosságát.

(Borítókép: MiNap-archív; Fotó: Mocsári László)

Ez is érdekelhet

Csőtörés volt Miskolctapolcán
Miskolc
A Miskolc víztároló medencéit töltő egyik DN 800-as távvezeték a szombat reggeli órákban hibásodott meg a Miskolctapolcai úton.
Képgaléria
Avasi Kvaterka
A megújult Avasi Kvaterkától volt hangos a kilátó
MiskolcGasztroSzabadidő
Új helyszínen és új programokkal várták a szervezők a kikapcsolódni vágyókat szombaton. A programok már délelőtt elkezdődtek.
Képgaléria
V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző nap
Íjász, lovas és hagyományőrző napot tartottak
Miskolc
A Lovagi tornák tere adott otthont az V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző napnak szombaton.
A homlokzat mesél Miskolc elfeledett szállodájáról
Miskolc
Három Rózsa Szálló, Grand Hotel – mindkét néven ismert a ma bérházként működő Miskolc, Széchenyi utca 33. szám alatti épület. Ennek történetét járja körbe ezen a héten Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztője.