Ugrás a tartalomra

Az Alkotmánybírósághoz fordult az ellenzéki összefogás a lakcímbejelentés szabályainak változása miatt

Létrehozva
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordult csütörtökön az ellenzéki összefogás, mert álláspontjuk szerint a lakcímbejelentés szabályainak változása legalizálja a választási csalást - tudatta a DK, a Jobbik, az LMP, a Mindenki Magyarországa Mozgalom, a Momentum, az MSZP, a Párbeszéd közös közleményben az MTI-vel.

Azt írták: "Az ellenzék a mai napon megtámadta az Alkotmánybíróságon a választási csalást legalizáló törvényt".

Az ellenzéki összefogás szerint már a 2018-2019-es választásokon is tömeges jelenség volt, hogy egy-egy romos ingatlanba tucatszám jelentenek be ténylegesen nem Magyarországon élő magyar állampolgárokat azért, hogy részt vehessenek a választásokon. Az ellenzék kezdeményezésére mind a Kúria, mind a rendőrség megállapította, hogy a visszaélések valóban megtörténtek és az abban részt vevők törvénysértést valósítanak meg - tették hozzá.

Úgy látják, nem véletlen, hogy a kormánypártok a közelgő országgyűlési választások előtt néhány hónappal olyan törvénymódosítást fogadtak el, amely "legalizálja a fiktív lakcímbejelentéseket, ezzel megnyitva az utat a választás kimenetelének manipulálása előtt".

A közös listát állító ellenzéki pártok - mint írták, ígéretükhöz híven -, csütörtökön megtámadták az Ab-n ezt a törvényt.

Az Országgyűlés novemberben döntött arról, hogy módosul a lakcímbejelentés szabályozása. Míg a korábbi büntetőjogi szabályozás szerint "intellektuális közokirat-hamisítást" követ el az, akinek az esetében a lakcímbejelentés nem felel meg a valós, életvitelszerű ottlakásnak, az új szabályozás szerint ez már nem minősül bűncselekménynek, ha saját tulajdonú ingatlanról van szó vagy ha a szállásadó tudtával és hozzájárulásával történik.

(Címlapkép: Az Alkotmánybíróság épülete Budán, a Donáti utcában; Fotó: Wikipedia//Thaler Tamás)

Ez is érdekelhet

Zöld, intelligens és élhetőbb Miskolcért pályáznak
MiskolcGazdaság
Az európai uniós források hatékony megszerzése érdekében az önkormányzat együttműködési megállapodást írt alá.
öntözés
Kedvezményes öntözési lehetőséggel segít a MIVÍZ
MiskolcGazdaságKörnyezet
Jönnek a legmelegebb és sajnos legszárazabb nyári hetek, amelyek sok növény pusztulását okozhatják megfelelő öntözés nélkül, ebben nyújt segítséget a MIVÍZ a miskolci kerttulajdonosoknak.
Kiemelt beruházás lett a Halms
MiskolcGazdaság
Az autóipari cég európai központja így gyorsabban épülhet fel Miskolcon, ám a vonatkozó törvényi és hatósági előírásokat továbbra is be kell tartania.
Képgaléria
Barlangfürdő nyitás
Szombaton a Barlangfürdő Kagyló strandja is megnyitja kapuit
MiskolcSzabadidő
Június 21-étől a Miskolctapolcai Barlangfürdő teljes kültéri része, benne az ikonikus „kagylóval”, várja a fürdőzni vágyókat, összesen hat medencével és a szaunaházzal, gyönyörű környezetben.