Ugrás a tartalomra

A MIDÖK megszervezi a diákság (régiség)vásárát

Létrehozva
A miskolci diákönkormányzat március 27-én, 14 és 17 óra között várja azokat a lelkes diáktársakat az Erzsébet térre, akik vagy szívesen kiállítanák kézműves portékáikat, „kacatjaikat”, vagy szívesen keresnének kincseket mások asztalán.

Újabb programmal jelentkezik a Miskolc Városi Diákönkormányzat, hogy felpezsdítse a város diákságának közösségi életét. Hudák Lilla diákpolgármester elmondta, azért szervezik meg március 27-én, 14 és 17 óra között az eseményt, hogy „összerántsuk a miskolci fiataloknak azt a rétegét, akik nyitottak erre” – mint fogalmazott.

Kép
Hudák Lilla diákpolgármester; MiNap-archív; Fotó: Beregi László

„Laza kis kirakodóvásárt tervezünk. Kihelyezünk padokat és székeket, szól majd a zene, a diákok pedig járkálhatnak, beszélgethetnek, mint a piacon” – foglalta össze a célokat.

Hogy miket lehet majd kiállítani? Élelmiszereket például nem, de olyan tárgyakat „amiket otthon megtalálsz, de már nem használsz, mondjuk már nem hordott, de még jó ruhákat, esetleg kézműves termékeket” lehet majd megtalálni a kirakodóvásáron – tudtuk meg a diákpolgármestertől.

Korosztálytól függetlenül bárkinek ajánlja Hudák Lilla, hogy nézzen ki ezen a napon az Erzsébet térre, árusnak pedig március 21-ig jelentkezhetnek az érdeklődők a miskolcdok2021@gmail.com e-mail címen, vagy a MIDÖK Facebook/Instagram-oldalán keresztül üzenetben.

(Címlapkép: Látogatók a 2022 januári régiségvásáron; Illusztráció; MiNap-archív; Fotó: Horváth Csongor)

Ez is érdekelhet

Korszerűbb környezetbe költöznek fogorvosi körzetek Miskolcon
MiskolcEgészség
Miskolc önkormányzata elkötelezett az egészségügyi alapellátás feltételeinek folyamatos javítása mellett – írja közleményében a városháza sajtóosztálya.
Képgaléria
Herendy Adrienn drónfotó kiállítása a Telekiben
Izgalmas drónfotókból nyílt kiállítás a Teleki Tárlat programsorozatában
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A Teleki Tehetséggondozó Kollégiumban keddtől tekinthetők meg Herendy Adrienn munkái, Vetületek címmel.
Óriási Revitalos sikerek – Európa-bajnoki döntő és ranglistagyőzelem
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
A Miskolcz-Revital TSE versenyző párosai és csapatai is sikert sikerre halmoznak a nemzetközi és hazai színtéren. Emellett májusi miskolci saját rendezésű versenyükre is készülnek.
Rajzversennyel ünnepelték a Magyar Költészet Napját
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A „Rajzban mondom – a kedvenc mesémet” című rajzpályázat eredményhirdetésére és a gyermekrajzokból készült kiállítás megnyitójára gyűltek össze kedden délután a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárában.