Ugrás a tartalomra

Megújult háttérrel, változatlan lelkesedéssel működik a városi diákönkormányzat

Létrehozva
Májusi közgyűlésén hagyta jóvá a Miskolc Városi Diákönkormányzat, hogy mostantól egy szakmai szervezet segítse és koordinálja működését. Mindez új lehetőségeket rejt magában, amikkel maguk a tagok is ismerkednek még. Pénteki találkozójukon az új helyzetről és a nyári programokról egyeztettek a fiatalok.

Miskolc napján, május 11-én ülésezett legutóbb a Miskolc Városi Diákönkormányzat (MiDÖk). Akkor érkezett el ahhoz a július 1-től hatályba lépett mérföldkőhöz a grémium, hogy a működését, működtetését egy, a diákönkormányzatok terén sok tapasztalattal rendelkező civil szervezet segítse.

Kép
midök célpont ifjúsági iroda
Fotók: Mocsári László

Annyira nem generált ez új helyzetet, mint gondolnánk, hiszen a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület már a kezdetektől asszisztál a MiDÖk működéséhez. Mostantól ez hivatalos, és a gyakorlatban olyan „változásokat” jelent, mint hogy egy jogi szervezet képviseli a városi diákönkormányzatot, egyben szakmai támogatást is nyújt nekik.

Ez sokban megkönnyíti az előrehaladást a hivatalos világ bürokratikus útvesztőiben. Ráadásul a KÖZ-Pont tényleg nem ma kezdte a terepen: Debrecenben, Nyíregyházán, Szolnokon és Karcagon is koordinálják a helyi, városi szintű diákönkormányzat működését.

Kép
midök célpont ifjúsági iroda

Összegezve tehát elmondhatjuk, hogy a szervezeti átalakulás jó lehetőségeket rejt magában, ezt azonban a diákoknak is meg kell ismerniük. A pénteki, nyáriszüneti találkozón a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület stratégiai vezetője, Bálega János igyekezett letisztázni a fiatalokkal, milyen utak nyílnak meg a MiDÖk előtt.

„Nem lesz sok változás, mert az megviselné a diákokat, mi pedig azt nem szeretnénk. Ha lesz is átalakulás, az az, hogy jobban rendszerbe helyezzük a működést” – összegzett a szakmai segítő.

Konkrétumok is elhangzottak: eddig az önkormányzat égisze alatt működött a diákönkormányzat, ami azt jelentette, hogy a hivatal megfelelő osztályai intézték a diákgrémium ügyet. Ez a város számos egyéb ügyei mellett érthető módon lassabb haladással járt.

Kép
midök célpont ifjúsági iroda
Bálega János vezeti a szakmai munkát

Most azonban a KÖZ-Pont koordinál majd minden MiDÖk-ös ügyet, ami gördülékenyebb és szakmaibb működést eredményez.

„A MiDÖk érdekérvényesítő szerepe, a programok szervezése, az országos diákönkormányzati hálózatban elhelyezése ugyanúgy fontosak maradnak” – mondta János.

A pénteki napirendi pontok között is szerepelt, hogy a nyáron milyen programokat szervez a Miskolc Városi Diákönkormányzat. A megjelent fiatalok többsége egyébként pont ezekre volt kíváncsi.

Bár még több elem szerveződik, a MiDÖk felkérést kapott, hogy vegyen részt a Pont Ott Partyn, akárcsak az augusztusban szerveződő Szinva napon. Emellett tervben van egy éjszakai biciklis túra Debrecenbe, a virágkarnevál előtt, valamint komolyabb hálózatépítő programnak ígérkezik, hogy Panyolán országos diákönkormányzati táborban vehetnek részt a miskolciak, ahol kortársaikkal egyeztethetnek.

Kép
midök célpont ifjúsági iroda

Úgyhogy izgalmasnak ígérkezik a nyár, a strukturális változás pedig nem azt jelenti, hogy a „nagy” önkormányzat elengedné a MiDÖk kezét. Szarka Dénes ifjúságpolitikai tanácsnok elmondta, hogy „az a fajta lelkesedés, ami eddig is meg volt a fiatalokban és nagyon jó közösségi programokat eredményezett, profi és hatékony szakmai háttérrel egészülhet ki”, mindebből pedig profitál a város ifjúságpolitikája.

Ez is érdekelhet

Visszahelyeznek egy buszmegállót az Ifjúság útján
Miskolc
Az útfelújítás miatt helyezték át.
tűz katasztrófavédelem tűzoltó
Lángok csaptak fel a Nádasrét közelében, a miskolci rendészek riasztották a tűzoltókat
MiskolcHavaria
Gyors, hatékony és célirányos együttműködés.
Bombahír a Szimbiózis Alapítványnál
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Szimbiózis Alapítvány Baráthegyi Majorsága számára készülő „Legendás növények tanösvény” elsőre nem is élővilágáról, hanem egy félelmetes tárgyról híresült el.
Kalandjátékok és Élő Könyvtár költözik az Avasra
MiskolcKultúraSzabadidőKörnyezet
Öt kezdeményezés indulhat el a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány Avasi Alapjának támogatásával. A nyertesekkel már közösen tervezik a megvalósítást.