Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A Rudolf-laktanya

Létrehozva
A „Rudolf gyalogsági laktanya” a XIX. század utolsó negyede laktanyaépítési programjának hiányosan megmaradt építészeti terméke.
Kép

Adler Károly tervei szerint a Zsolcai kapu – Eperjesi utca- Apponyi A. utca – Laktanya utca által határolt tömbben 1896-ra épült fel. (A laktanya egykor 19 különféle épületből állt.) Képünk a bejárattól keletre és nyugatra álló két főépületet ábrázolja. 1921-től a m. kir. Görgey Artúr 13. honvéd gyalogezred állomásozott itt, 1962-től pedig itt alakult meg a 2. Honi Légvédelmi Hadosztály. Az 1944. június 2-ai bombázások során a laktanya épületei is károsodtak. Funkciójára pedig csak a Hatvanötösök útjáról nyíló honvédtoborzó iroda emlékeztet. Az 1976–1978 között épült felüljáró átalakította a laktanya környezetét is.

Kép


(Dobrossy István szövege, Sáfrány Gy. József képeslapja, Juhász Ákos fotója)

Címkék

Ez is érdekelhet

Van egy történeted? Most itt a lehetőség, hogy megmutasd!
MiskolcKultúra
Vers- és novellaíró pályázatot hirdet a Köz-Pont Ifjúsági Egyesület július 30., csütörtökig, a 14-30 éves korosztály számára.
Szigetelik az Avalon társasház homlokzatát
Daruzási munkálatok miatt ideiglenesen megváltozik a forgalmi rend a belvárosban
Miskolc
Folytatódik a toronydaru bontása a belvárosban csütörtök reggel. A munkálatok ideje alatt a Kálvin János utca - Toronyalja utca - Rákóczi Ferenc utca közötti szakaszon három forgalmi sávot ideiglenesen lezárnak, így csak egy-egy sávon haladhat mindkét irányból a forgalom.
Miskolc 21-es busz
Megállóhely-változás a 21-es és 21G-s autóbuszok vonalán
Miskolc
Július 30-án, csütörtökön 08:30-tól – várhatóan augusztus 1-jéig – darubontási munkálatok miatt megváltozik a Kálvin János utca forgalmi rendje. A korlátozás a Berekaljáról induló 21-es és az Újgyőri főtérről induló 21G-s autóbuszokat érinti.
Még nagyobb szabadságot kaptak a segítőkutyák
MiskolcSzabadidő
Egy vakvezető kutyás gazda kezdeményezésére már póráz és hám nélkül is sétálhatnak a segítőkutyák.