Ugrás a tartalomra

Dűtött-borított a vihar Miskolcon is

Létrehozva
Bőven adott munkát a tűzoltóknak a vihar az ország északkeleti részén - számolt be honlapján a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hétfőn.
Kép
Miskolc belvárosába késő délután érkezett meg a viharos szél és a felhőszakadás. Fotók: Cziffra Andrea

- Kora estig Borsod-Abaúj-Zemplén megyében csaknem hetven, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig több mint harminc ilyen bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez. A legtöbbször kidőlt fákhoz riasztották a tűzoltókat. Miskolcon például a Csabavezér útra egy hatméteres fa, a Nagy Lajos király útra pedig több fa és egy villanyoszlop is kidőlt - sorolták.

Kép

Tiszaújvárosban, a Teleki Blanka úton a szél mintegy négyszáz négyzetméteren megbontotta az uszoda tetejét, Bujon, a Rákóczi utcában az általános iskola tetejét rongálta meg, Ibrányban egy lakóház cserepeinek egy részlét sodorta le a vihar, Nyírbogdányban, Ady Endre utcában pedig nagymennyiségű víz gyűlt össze több lakóház udvarán. Az egységek folyamatosan dolgoznak a károk elhárításán - olvasható a katasztrófavédelem közleményében.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Rózsafüzér imádság
Rózsafüzér imádság a békéért Miskolcon
Miskolc
Miskolc papsága rózsafüzér imádságra hívott mindenkit a békéért Miskolcon, a Hősök terére október 25-én.
Képgaléria
A MOHU hulladékudvar roadshowja
A jövő a kukában indul: Miskolcon játszva tanították a szelektálást
MiskolcOktatásÉletmódKörnyezet
A MOHU hulladékudvar roadshow-ja Miskolcra is elért, nem is akárhogy. A fenntarthatóságot egy nagy játékká változtatva szórakoztatták a családokat szombaton.
Képgaléria
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Őszi Vásár Perecesen: friss termékek és közösségi összefogás Miskolc városrészében
Miskolc
Szombaton benépesült Pereces Advent tere: illatos almák, friss karfiolok és mosolygó árusok várták a látogatókat az Őszi Vásáron. A helyiek nemcsak bevásároltak, hanem szóba is elegyedhettek Miskolc alpolgármesterével a városrész fejlesztési kérdéseiről.