Ugrás a tartalomra

Itt tart a sajószentpéteri elkerülő út kivitelezése

Létrehozva
Már a pályaszerkezetet is elkezdhetik építeni ősszel a Sajószentpéter és Berente elkerülését megteremtő 260-as főúton - írta meg a magyarepitok.hu.
Kép

A szakportál azt írta, jelenleg a töltést építik. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában a HE-DO Építő Zrt. és a Soltút Kft. bő tíz kilométernyi utat épít új nyomvonalon. Utóbbi cég alvállalkozójaként a Swietelsky Magyarország Kft. is részt vesz a beruházás megvalósításában, közel 5 kilométernyi szakaszon dolgoznak. Feladatuk közé tartozik több műtárgy és a hozzátartozó építmények kivitelezése, valamint a közművek kiváltása. A beruházás további részeként a Strabag Építőipari Zrt. a Kazincbarcikát Múcsonnyal összekötő út nyomvonalát építi át, valamint annak burkolatát erősíti meg – az elkerülő út északi végpontjához kapcsolódva.

A 26-os főúttól induló és a 2606-os útig tartó elkerülő jelentőségét az adja, hogy tehermentesíti majd a Sajószentpéteren keresztül futó, az ipari környezet miatt jelentősen terhelt 26-os főutat. A kétsávos, másodrendű országos főúton nyolc új híd is létesül majd.

Kép

A tavaly júliusban elkezdődött projekt Swietelsky által kivitelezett részében az utóbbi hónapokban folytatódott a töltésépítés. Egy közel 2 kilométeres szakaszon megépült a kapilláris réteg, több szakaszon a töltés építése a javítóréteg szintjének közelében jár. Az elmúlt időszakban a teljes töltésmennyiség harmadát építették be, amely nagyjából 230 ezer köbméter anyagot jelentett. Ezen a munkaelemen három bedolgozó géplánc működik, és több mint 40 szállítójármű dolgozik. A kapilláris réteg feladata megakadályozni, hogy a töltésrétegbe visszaszivárogjon a víz. Mindez azért is fontos, mert ez a szakasz mintegy 200-300 méternyi hosszon árvízvédelmi funkciót is ellát. Ennek azért van jelentősége, mert az elkerülő út a Sajó völgyében vezet, amely egykor a Sajó vízjárta árterülete volt.

A lap úgy értesült, hogy már teljes mértékben elkészültek a cölöpözések és a cölöpösszefogó gerendák, jelenleg a hídfőket és a pilléreket építik. Ha ez megvan, akkor közel kilencven hídgerendát építenek be.

További részletek és fotók a projektről ITT olvashatók és láthatók.

Ez is érdekelhet

Minden idők legsikeresebb horvát filmje nyitja a CineFestet
MiskolcKultúra
A megújulás jegyében a 22. CineFest több új szekcióval várja szeptemberben Miskolcra az érdeklődőket. Ezek egyike a V4+, amely a korábbi East of Europe verseny egyfajta továbbgondolása. A programba a beválogatott nyolc alkotás közül kerül ki a fesztivál nyitófilmje, minden idők legsikeresebb horvát mozija, a "Lagzi."
Forgalmi változások hétfőtől a Szeles utcai csomópont felújítása miatt
Miskolc
Augusztus 10-én üzemkezdettől augusztus 30-án üzemzárásig útfelújítási munkálatok miatt a Szeles utcai kereszteződés kanyarodó sávjait lezárják. Így a térségben közlekedő autóbuszjáratok ideiglenesen terelt útvonalon közlekednek, és egyes megállóhelyek kimaradnak, másokat áthelyeznek.
Az aszályt a parlagfű sem bírja, de a Városgazda elvégzi a kötelező irtást Miskolcon
MiskolcEgészségKörnyezet
Idén a szárazság miatt lényegesen kevesebb parlagfűvel kapcsolatos bejelentés érkezett a Miskolci Városgazdához. Viszont a megelőzésre is kellő figyelmet fordítanak.
Hapoel Tel Aviv - GKS Katowice
Rendbontás nélkül zajlott a csütörtöki Tel-Aviv - Katowice mérkőzés a DVTK Stadionban
MiskolcSportVilág
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere köszöntetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak az augusztus 6-ai nemzetközi futballmeccs békés lebonyolításához a DVTK Stadionban.