Ugrás a tartalomra

Közösségi munkával szépült meg a Kisavas egy része

Létrehozva
A pincetulajdonosok az önkormányzattal és a Miskolci Városgazda Kft-vel együttműködésben szépítették meg szombaton a Kisavas első sorát és annak környezetét.
Kép
Fotók: Mocsári László

Rendhagyó közösségi programot szerveztek október 15-én a Kisavasra – a régi pincékről, borházakról ismert városrészen a tulajdonosok fogtak össze és szépítették meg ingatlanjaik környezetét. A kezdeményezés egyik ötletgazdája az Expert Társaságok tulajdonosa volt. Hajdú László a Miskolc Televíziónak elmondta, az ötlet tulajdonképpen a Technika Háza park megszépítéséből indult ki. 

Kép


- Sokan gondoltuk úgy itt az első soron, hogy ez a terület jobb sorsra érdemes, ennek ellenére az állapota az elmúlt években folyamatosan romlott. A mostani beruházással az volt a célunk, hogy a terület régi nívóját visszaadjuk – mondta el Hajdú László.

A munkálatok során az volt az egyik legfontosabb cél, hogy a terület esztétikusabban nézzen ki, mint korábban. Éppen ezért a tulajdonosok egységes festést alkalmaztak mindenhol: a fémfelületeket feketére, míg a falakat pedig fehérre, pasztell színűre festették. Emellett kihelyeztek tíz padot, tizenkét nagy méretű virágládát, emellett pedig növényeket ültetettek, és rendezték a már meglévő elhanyagolt növényzetet is. 

Kép


Hajdú László kiemelte, a munkát az önkormányzattal és a Városgazdával együttműködésben, valamint Révész Péternek, a terület önkormányzati képviselőjének támogatásával végezték el. Hozzátette: a mostani akció csak az első lépés volt, szeretnék a közeljövőben a területet tovább szépíteni.

Kép


Az akciót példaértékűnek nevezte Révész Péter is, valamint támogatásáról biztosított minden közösséget a körzetében, aki hasonló munkát szeretne végezni. „Az első sor, a helyi közösségnek köszönhetően szépült meg, és ez a tény a bizonyíték arra, hogy nehéz időkben is érdemes összefogni és egy irányba, jó irányba haladni – tette hozzá a politikus. 

Ez is érdekelhet

Csöbör Katalin gratulált Juhász Rolandnak, de nem adja fel
Miskolc
Nem adom fel, folytatjuk, a legközelebbi választáson győzni fogunk – mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje a borsodi 1-es választókerületben.
Megkezdődött a jegyzőkönyvek feldolgozása a miskolci városházán
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap este 22 óra után megkezdődött a jegyzőkönyvek beérkezése a miskolci városházára, ahol a szavazókörök adatait folyamatosan dolgozzák fel. A munkát több választási szakember irányítja, miközben egymás után érkeznek a szavazókörök képviselői.
Hollósy András választás 2026 Fotó: Mocsári László
Gratulált Czipa Andrásnak, és felajánlotta a segítségét Hollósy András
Miskolc
Folytatja a munkát Miskolcért és Diósgyőrért, mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Nagy csatában kaptak ki a diósgyőriek. Fotó: magánarchívum
A lila-fehérek nyertek a piros-fehérek ellen
MiskolcSport
Röplabda: női NB I Liga, rájátszás, B-csoport, 6. forduló: 111 perc kellett a vendégek sikeréhez.