Ugrás a tartalomra

Alaptörvényben védené meg a forint értékállóságát a Jobbik

Létrehozva
Alaptörvényben kívánja megvédeni a magyar forint értékét a Jobbik - jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel, a Jobbik országgyűlési képviselője. Egyúttal a jegybanktörvényt is módosítanák.
Kép
Fotó: Juhász Ákos tavaly augusztusi felvétele Z. Kárpát Dániel Szilágyi Szabolccsal tartott sajtótájékoztatójáról 

Az ellenzéki párt alelnöke felidézte, a 2010-es kormányváltás időszakában hozzávetőleg 266 forintot kellett fizetni egy euróért, idén pedig már tartósan 400 forint felett jár az euróárfolyam.

Hozzáfűzte:

"A Fidesz az elmúlt 12 évben lényegében tudatosan gyengítette a forintot az innen exportáló multicégek érdekében."

Z. Kárpát Dániel kiemelte, hogy a forintgyengülés jelentkezik az árakban is, elinflálva a magyar emberek fizetését, megtakarításait.

- Az infláció és a forintgyengülés együttesen euróban számolva katasztrofálisan gyengíti a magyar bérek értékét, vásárlóerejét - húzta alá.

Z. Kárpát felvázolta, egyrészt az alaptörvénybe foglalnák kormányzati feladatként a nemzeti fizetőeszköz értékállóságának védelmét, azaz rögzítenék, hogy a mindenkori kormánynak kötelezően törekednie kelljen erre. Másrészt a jegybanktörvényben pedig előírnák, hogy a Magyar Nemzeti Banknak árfolyamcélt kelljen megjelölnie.

A Jobbik politikusa jelezte, hogy még ezen a héten benyújtják a két módosító javaslatukat az Országgyűlésnek - olvasható az alfahir.hu-n. 

Ez is érdekelhet

Vakáció
Kitört a vakáció! Mit csinálnak a gyerekek a nyári szünetben?
MiskolcOktatásÉletmódSzabadidő
Hétfőn kezdődik a vakáció, a szülőknek nem kis fejtörést okoz 10 hetet úgy beosztani, hogy az a gyerekeknek tartalmas, izgalmas és élvezhető legyen. Elhoztuk a legjobb tippeket!
Képgaléria
Fröccsfesztivál
Így indult a Miskolci Fröccsfesztivál
MiskolcSzabadidő
A gasztropontoknál folyamatos volt a nyüzsgés, sokan egy pohár fröccsel a kezükben hallgatták a fellépőket, mások a különböző helyszínek között barangolva keresték a számukra legjobb hangulatot.
Éjféltől másodfokú hőségriasztás lép életbe – tanácsok miskolciaknak
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénEgészségSzabadidő
A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatait figyelembe véve Surján Orsolya országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan június 20-a (szombat) 0 órától június 23. (kedd) 24 óráig másodfokú hőségriasztást léptetett érvénybe.
A diósgyőri Bagolyvárban az önkormányzati rendészek és a polgárőrök mellett mostantól mentősök is szolgálatot teljesítenek.
Új mentőegység állt szolgálatba Miskolcon
Miskolc
Az Országos Mentőszolgálat első vidéki gyorsbeavatkozású, egyszemélyes mentőegysége Miskolcon kezdte meg működését.