Ugrás a tartalomra

Az idei ünnep más lesz

Létrehozva
Karácsony.
Kép
Fotók: Horváth Csongor és Mocsári László tavalyi felvételei

Egyetlen szó és mégis megannyi üzenet. Az összetartozás, a béke, a család, a hit, a szeretet és összetartozás ünnepi üzenete. Készülődés, ünnepvárás, ugyanakkor félelem, kétség és remény. Erről szól az idei karácsonyunk. Ebből a gyerekek szerencsére még csak keveset értenek. Tegyük számukra széppé az ünnepet. Az idei ünnep más lesz. Ezt most nekünk, miskolciaknak kell írnunk és rendeznünk.

Kép

Az Adventi vásár új értelmet nyer azzal, hogy a helyi vállalkozások, sétálóutcai üzletek tölthetik meg az utcát, s boltjaik elé kitelepülve kínálhatják portékáikat az arra járó városlakóknak. Ők azok, akik kirakataik karácsonyi díszeivel is ünnepi hangulatot teremtenek. Az idén először lehetőség nyílik arra is, hogy utcai művészek, zenészek, bábosok, táncosok szórakoztassák közönségüket.

Kép

Már harmadszor csendül fel a városban élő kilenc nemzetiség nyelvén a „Csendes éj” advent utolsó vasárnapján a Szent István téren. Ezzel jelezve a világnak azt, hogy van egy magyar város, ahol békében élnek egymással kilenc nemzet gyermekei megőrizve nyelvüket és kulturális örökségüket.

Kép

Járni fog a miskolciak szeretett adventi villamosa és az Avasi kilátó, mint egy ég felé nyújtott, megvilágított mutatóujj jelzi, hogy a város ünnepel. Talán kevesebb külsőséggel, de szívében erős szeretettel és a miskolciak legendás, városukat féltő összetartozásával.

Ez is érdekelhet

„Egyre fontosabb a színház feladata” – évadot zárt a miskolci teátrum
MiskolcKultúra
A régi évadot zárja és már az újra készül a Miskolci Nemzeti Színház.
Christ Tiéhi
DVTK: a télen jött drágaság erre mehet tovább
MiskolcSport
Az Angliából érkezett középpályás iránt, a kevés játékperce ellenére, mutatkozik érdeklődés.
Beszélgetni akartak, aztán inkább kirabolták a férfit
Miskolc
Rablással gyanúsítanak a miskolci rendőrök két nőt és két férfit, akik erőszakkal elvették egy férfi mobiltelefonját.
Új, kihelyezett ügyfélszolgálati iroda nyílik a „Bagolyvár” épületében
Miskolc
Az új iroda egyelőre időszakosan működik majd, célja, hogy még közelebb hozza a hivatali szolgáltatásokat a városlakókhoz.