Ugrás a tartalomra

Az áram rendszerhasználati díjairól adtak ki kormányrendeletet

Létrehozva
Nem lehet emelni év közben a lakossági felhasználók rendszerhasználati díjait, a nem lakossági fogyasztók közül pedig a magasabb feszültségszinteken kell arányaiban többet fizetni.

Kedd késő este jelent meg a Magyar Közlöny, benne a kormányrendelettel, amely átírja a villamos energiáról szóló törvény alkalmazásának szabályait.

A friss szabály szerint, amikor majd kiszámolják a 2023-as rendszerhasználati díjakat, akkor nem lehet növelni azt a díjat, amelyet a lakossági felhasználók fizetnek a rendszerhasználatért. (Sokan panaszolták mostanában, hogy a rezsiemelés óta ez a tétel ugrott meg igazán náluk, számukra nem a legjobb hír, hogy azért a mostani szinten maradhat a díj.)

A rendelet azt is előírja, hogy a nem lakossági fogyasztók rendszerhasználati díjait úgy kell megállapítani 2023-ra, hogy a magasabb feszültségszinteken legyen az nagyobb arányú. Azok a mikrovállalkozások, amelyek egyetemes szolgáltatásra jogosultak, innentől profil elszámolásúnak számítanak.

Ez is érdekelhet

Takács Péter Fotó: DVTK
DVTK: Vignjevicet elküldték, Takácsot megbízták
MiskolcSport
Edzőváltás történt éjszaka a DVTK labdarúgócsapatánál. A vezetőedző ment, az eddigi asszisztensedző előre lépett a már kiesett DVTK együttesénél.
Képgaléria
DVTK - DVSC 0-5 (0-2)
Eldőlt, búcsúzik az NB I-től a DVTK
MiskolcSport
A DVTK ötgólos vereséget szenvedett. A Debreceni VSC nyert a DVTK vendégeként.
Elverték a piros-fehéreket
MiskolcSport
Kézilabda: férfi NB I/B, 25. forduló: védőmunkájuk nulla volt.
Veszített a Vasút
MiskolcSport
Labdarúgás, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 24. forduló: kikaptak a zöld-fehérek.