Ugrás a tartalomra

Több mint száz nehéz sorsú gyermeknek segített a roma önkormányzat 

Létrehozva
Zenés-táncos karácsonyi csomagkiosztásban vehettek részt azok a gyerekek, akiket a József Attila utca 53. szám alatti Nemzetiségek Házában pénteken látott vendégül a helyi roma önkormányzat. 
Kép
Fotó: Horváth Csongor

Az Egy Mindenkiért-Mindenki Egyért a Hátrányok Ellen Országos Egyesület, az Országos Roma Önkormányzat és a miskolci Roma Nemzetiségi Önkormányzat december 17-én indította el közös ünnepi programsorozatát Miskolcon. Ennek keretében a Bató-házban már megtekinthető az azokról a híres roma személyiségekről szóló kiállítás, akikről az elkövetkezendő időszakban előadásokat is fognak majd ott tartani.

Kép

Ehhez kapcsolódott a Nemzetiségek Házában pénteken tartott azon – ugyancsak kulturális programelemekkel tarkított – esemény, ahol a város különféle pontjairól érkeztek hátrányos helyzetű gyerekek. Mintegy százharminc nebulónak készültek el a pakkok. Akik nem tudtak megjelenni, azoknak a szervezők holnap szállítják ki otthonaikba – tudtuk meg a Roma Nemzetiségi Önkormányzat képviseletében Váradi Gábortól, aki egyúttal elmondta: szombaton az Újgyőri főtéren mindemellett hagyományos roma ételeket fognak sütni, főzni és osztani az arra járó rászorulóknak.

Kép

A házat működtető Roma Polgárok Demokratikus Mozgalmának vezetője, Dancs Mihály érdeklődésünkre kifejtette: a tavaly ősszel megnyílt létesítmény jövőre folytatni kívánja a táncházak és fórumok szervezését. Sőt, kulturális csoportot szeretnének indítani a roma hagyományok őrzésére, továbbá egy nagyszabású, a cigány kortárs művészek alkotásait felvonultató kiállítást is szándékukban áll lebonyolítani.

A rendezvényt és a karácsonyi csomagok összeállítását Veres Pál polgármester is támogatta.

Ez is érdekelhet

Lakás égett Miskolcon
MiskolcBaleset
A Soltész Nagy Kálmán utcában csaptak fel a lángok.
Erre számítsunk az MVK-nál a régiségvásár alatt
Miskolc
Március 1-jén, vasárnap 07:00 és 15:00 óra között a régiségvásár, valamint karbantartási munkálatok miatt vágányzár lesz a Tiszai pályaudvar és az Újgyőri főtér között.
Ütemezett vízvezeték-rekonstrukcióval folytatódik Miskolc legjelentősebb útfelújítási projektje
Miskolc
Munkálatok kezdődnek a 3-as számú főúton március 4-én, szerdán, 9 órától.
Hétvégén sem érdemes rutinból vezetni a városban
Miskolc
A Miskolci Városgazda munkatársai a város több pontján közterületi munkálatokat végeztek a héten.