Barkóczi Balázs, a parlamenti testület DK-s alelnöke keddi, online sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy az Európai Bizottság kezdeményezte a magyar alapítványi egyetemek kizárását az Erasmus-programból. Ezzel számtalan egyetemistát fosztottak meg attól, hogy külföldön próbálhassák ki magukat és valóra válthassák az álmaikat; mindezt pedig azért, mert a bizottság figyelmeztetése ellenére Orbán Viktor miniszterelnök "inkább a minisztereit tömte ki pár millió forinttal" - fogalmazott az ellenzéki politikus.
Azt mondta, hogy az európai ügyek bizottságában Csák János kultúráért és innovációért felelős, valamint Navracsics Tibor területfejlesztési minisztert szeretnék meghallgatni, akik "beszámolhatnak nekünk arról, hogyan törték össze több ezer egyetemistának az álmát, hogyan lehetetlenítették el megannyi kutatónak a munkáját".
Az Országgyűlés európai ügyek bizottságának összehívását kezdeményezi a DK az Erasmus-ügy miatt
Ez is érdekelhet
Vidámság, zene és családi élmények: jön a miskolci majális!
Egésznapos ünnepi forgatag várja a látogatókat május elsején a Majális parkban. Mutatjuk a részletes programot!
Újabb történelmi érdekesség Miskolcról: a Miskolc név és eredete
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írást közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
Tízszer csengettek a népkertiek
A 13. fordulóhoz érkezett a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei női kispályás labdarúgó-bajnokság, amelyet csökkentett pályaméreten rendeznek meg.
Különleges együttállást láthatunk hétfő este
A Fiastyúk és a Hold együttállását csodálhatjuk meg, akár már kisebb kézitávcsővel is, április 20-án, napnyugta után körülbelül negyven perccel egészen holdnyugtáig, tiszta égbolt esetén.