Ugrás a tartalomra

Kitüntetéseket vehettek át a MIVÍZ szakemberei a Víz világnapján

Létrehozva
A Magyar Víziközmű Szövetség több éves hagyománya szerint, idén is a Víz világnapján adták  át a Víz világnapi emlékérem, a Víziközmű ágazatért érdemérem és a Ritter Ferenc díjakat. Az idén 110 éves MIVÍZ Kft. két munkatársa is a kitüntetettek között van.
Kép
Fotó: MIVÍZ Kft.

Víz Világnapi Emlékérem kitüntetést vehetett át Kapiné Bodnár Ida laboratóriumvezető, aki a molekuláris biológiai és biotechnológiai ágazatú biológus végzettsége birtokában kezdte meg mikrobiológusként szakmai tevékenységét a MIVÍZ Kft-nél 2007-ben. Először a mikrobiológiai csoportot irányította, ma már egy személyben felel az ivóvizes és szennyvizes vizsgálatok teljes körű lebonyolításáért és felügyeletéért, ellátja a mikrobiológusi feladatokat, valamint irányítja a laboratórium minőségirányítási rendszerét is. 
Szakmai berkekben elismert laboratóriumi szakember, tagja a MAVÍZ Laboratóriumi Bizottságának is. A MIVÍZ is elismerte már munkásságát, 2021-ben kiérdemelte az Év Dolgozója megtisztelő címet.

A másik kitüntetést, a Víziközmű ágazatért érdemérmet Viszokai János, a MIVÍZ Kft. műszaki igazgatója vehette át. Az igazgató 2013 óta oszlopos tagja a MIVÍZ csapatának. Évek óta aktív résztvevője a MaVíz Műszaki Bizottságának is. Irányításával működik a MIVÍZ teljes műszaki szervezete, az ebben az ágazatban bekövetkezett jelentős változásokat hozó évtizedben az ő személye jelentette a kollégák számára a vezetői stabilitást. 
Irányítása alatt több, jelentős szakmai változást hozó KEOP pályázat és saját beruházás valósult meg, például a miskolctapolcai ultraszűrő vízkezelő berendezés megépítése, vagy a szennyvíztisztító telep harmadik tisztítási fokozatának kiépítése, csatornahálózat bővítés, illetve a legutóbb befejezett, Szinva forrásra telepített veszélyhelyzeti ultraszűrő berendezés telepítése. Miskolcon a neve immár egyet jelent a helyi víziközmű szolgáltatással, és nem túlzás állítani, hogy a hazai víziközmű ágazatban is ismert és elismert személlyé vált az elmúlt években - tájékoztatta szerkesztőségünket a MIVÍZ Kft.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Gépjármű átadás a polgárőr és rendészeti szervezeteknek
Jelentősen bővült a miskolci rendfenntartók járműparkja
Miskolc
A polgárőrség és a rendészet flottája két új városi terepjáróval, két quaddal és hat, terepre is alkalmas elektromos rollerrel gazdagodott, ami jelentős mértékben hozzájárul Miskolc közbiztonságának további javulásához.
Nem csak romok vannak a Diósgyőri Acélművek helyén
MiskolcGazdaságKörnyezet
A volt Diósgyőri Acélművek hatalmas, mintegy százharmincöt hektáros területe egy város a városban, zárt világ, amelynek egészére sok miskolci ma már csak romként gondol, de mi sem áll távolabb a valóságtól.
Sportrelikviákra licitálhatnak a rászoruló gyermekekért
MiskolcEgészség
Jótékonysági árverést indított a Supersum Közhasznú Alapítvány: a befolyó összeget a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ Onko-Haematológiai és Csontvelő Transzplantációs Osztályának fejlesztésére fordítják.
Megelevenedik Krisztus passiója a jezsuita templomban
MiskolcEgyház
Az avas-déli plébánia híveiből alakult felnőtt szereplőgárda készül nagyböjt eleje óta a megrázó Avasi passióra, amit szombat este mutatnak be.