Ugrás a tartalomra

A Demokratikus Koalíció minden alapélelmiszerre kiterjesztené a kedvezményes áfakulcsot

Létrehozva
Minden egyes alapélelmiszerre ki kell terjeszteni a kedvezményes áfakulcsot - mondta csütörtöki, online sajtótájékoztatóján a Demokratikus Koalíció frakciószóvivője.
Kép
Fotó: Pixabay

A Magyar Távirati Iroda tájékoztatása szerint  Kálmán Olga arról beszélt, hogy "az Orbán-kormány által előidézett megélhetési válság elmúlt két éve alatt" számos alapélelmiszer, köztük a tojás, a sajt, a vaj és a csirkecomb ára is megduplázódott. Az "orbáni infláció" a kenyér árát több, mint a két és félszeresére növelte - tette hozzá.

Határozott kormányzati beavatkozásra lenne szükség, a kabinet azonban tovább nyerészkedik az élelmiszerekre terhelt "Európa-rekorder magyar áfán", ezért nem akarja csökkenteni az összes alapélelmiszer áfakulcsát - fogalmazott a politikus.

Ez is érdekelhet

Augusztus végén ismét a Szinva örökségében fürdőzhetünk
MiskolcKultúraSzabadidő
A Szinva Örökség Napokon, augusztus 28-30. között, idén is a Miskolcot teljes egészében átszelő, ikonikus patak mentén fellelhető: kulturális, építészeti, ipartörténeti, tudományos és természeti értékeket ismerhetik meg az érdeklődők.
44-es busz MVK
Szombattól ismét a megszokott helyen állnak meg a belváros felé tartó buszok a Cementgyárnál
Miskolc
Befejeződtek a munkálatok a Cementgyár megállóhelyénél, így augusztus 15-től, szombattól ismét az eredeti helyén vehetik igénybe a megállót a belváros felé utazók.
Képgaléria
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Halad a miskolci útfelújítás: újabb szakasz kap friss aszfaltot a 3-as főúton
Miskolc
Újabb útfelújítási munkák miatt változik a közlekedés Miskolcon.
Avasi Kvaterka
Visszarepülünk a ’80-as évekbe: retro buli költözik Miskolctapolcára
MiskolcÉletmódGasztroSzabadidő
Neonfények, kazettás slágerek, retró kaják, jelmezek és hajnalig tartó házibuli – augusztus 15-én Miskolctapolcán elevenedik meg a ’80-as évek. Az Avasi Kvaterka ezúttal elhagyja az avasi dombokat, és a régi tapolcai büfésorra költözik.