Ugrás a tartalomra

Áfacsökkentést sürget az élelmiszerek és az energiaszolgáltatások esetében az MSZP

Létrehozva
Az élelmiszerek és az energiaszolgáltatások általános forgalmi adójának (áfa) öt százalékra csökkentését sürgeti az MSZP - jelentette ki Varga László, a párt elnökhelyettese.

    
Varga László az ellenzéki párt Youtube-csatornáján közvetített sajtótájékoztatón elmondta, pártja az elmúlt időszakban folyamatosan tett javaslatokat a hatalmas "orbáni infláció" letörése érdekében azért, hogy könnyebb legyen a magyar családok élete.
    
Szerinte minden adott ahhoz, hogy az élelmiszerek, valamint az áram és a gáz áfáját csökkentse a kormány, hiszen a költségvetésnek nagyon sok többlete van az áfaból, erről kellene lemondania a magyar emberek és a gazdaság érdekében.
    
Emlékeztetett arra, hogy az MSZP kormányon 2009-ben, egy nagyon nehéz helyzetben öt százalékra csökkentette a távhő áfáját.
    
Felidézte pártja korábbi javaslatát egy ötpontos mentőcsomagra, amelynek része az alapvető élelmiszerek áfakulcsának, az élelmiszereket is sújtó különadónak az eltörlése, az ársapkák fenntartása. Hozzátette: kezdeményezték, hogy a legnehezebb sorsú családok kapjanak havi 20 ezer forint értékben élelmiszer-bankkártyát, továbbá sürgették, hogy június elején legyen nyugdíjemelés, illetve a kisboltok is kapjanak segítséget.
    
Azt mondta, kevésszer, de nagy nyomás hatására egy-egy szocialista javaslatot megfogad a kormány. Példaként a SZÉP-kártya zsebeinek megszüntetését említette.

Ez is érdekelhet

Elhalasztják a hétvégére tervezett nyári rendezvényt
Miskolc
Máskor tartják meg a III. Vaskenyér Napokat.
Közel 1000 gyermek az önkormányzat nyári táboraiban
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódSzabadidő
Augusztus 3-án kezdetét veszi Miskolc önkormányzatának hagyományos testvérvárosi nyári tábora Balatonmáriafürdőn.
Erre minden miskolci autósnak figyelnie kell szombaton
Miskolc
Akik autóval közlekednek Miskolcon szombaton, érdemes előre tervezniük.
szabadulószobás kaland
Különleges szabadulószobás kaland vár Miskolcon
Miskolc
A szabadulószobák népszerűsége töretlen, most pedig egy irodalmi ihletésű, családbarát kalanddal várja az érdeklődőket a miskolci József Attila Könyvtár.