Furcsa ügy
Nem egy izgalmas esemény, hanem egy furcsa ügy kapcsán jelentek meg hírek az elmúlt napokban a népkerti salakmotor pályáról. Ugyanis egy születésnapi rendezvényt szeretett volna ott tartani egy korábbi versenyző, Mészáros László. A pálya tulajdonjogát jegyző egyesület elnöke azonban elmondta: a helyszín jelenleg nincs olyan állapotban, hogy az salakmotor rendezvénynek adjon otthont.
Autó helyett gyalog
Jól halad az Avasi kilátó felújítása. Most azonban a kivitelező arra kéri az autósokat, hogy a teherautós és munkagép-forgalom akadályozásának elkerülése, illetve saját gépkocsijuk megóvása érdekében ne hajtsanak be a Mendikás dűlőnek a buszvégállomás melletti kereszteződéstől a kilátóig terjedő szakaszára.
Strandok éjszakája
Idén 14. alkalommal rendezik meg a Strandok Éjszakáját. A kezdeményezéshez országszerte összesen negyvenkilenc strand, gyógy-és termálfürdő csatlakozott. Köztük a Miskolctapolcai Barlangfürdő is. Szombaton este, élő zene mellett különleges szauna-szeánszokkal is várják a fürdőzni vágyókat. A program este fél nyolctól egészen éjfélig tart majd.