Ugrás a tartalomra

Rémisztően cukik: Halloween labrador kölykökkel

Létrehozva
A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola héthetes kölykei „dermesztő” játékkal üdvözlik a hónap utolsó napját.
Kép
Fotók: Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola

A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolának tíz labrador kölyke született szeptember elején. A nagyon aktív csapat most lett 7 hetes, és egy „dermesztő” halloweeni meglepetéssel állt elő: játszanak pókokkal, denevérekkel és más plüsökkel.

Dongó, Darázs és testvéreik sok örömet okoznak. Törökbálinton van az otthonuk, ahol egy hatalmas kertben töltik a napjuk nagy részét. A közös játék főleg kergetőzésből, birkózásból, fül- és farokhúzogatásból áll a kutyajátékok buzgó használata mellett. A személyiségjegyek ekkor már megmutatkoznak, ki a dominánsabb, ki a visszahúzódóbb. Jellemző az is, hogy aki a legtovább bírja az ébrenlétet, az megpróbálja felkelteni a már alvó testvéreit. Ezúttal a Halloween szereplőivel keltek birokra - írja a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola.

Mindenféle anyagú és formájú tárgyakat kínálnak nekik játékra, hogy ismerkedjenek velük, például kulcsot is. Ez azért fontos, mert feladatuk lesz a későbbieknek a leesett kulcs feladása vagy megkeresése látássérült gazdájuknak.

Amikor a kölykök kijátszották magukat és elfáradtak, akkor egymás után kidőlnek és mindenféle lehetetlen testhelyzetben alszanak el. Minden saját születésű almunkat egy kezdőbetűvel jelölik, így lettek Dongóék a D betűs alom.

Kép

Hogyan tovább?

A kiskutyák nyolchetes koruk után kerülnek kölyöknevelő családokhoz, ahol egyéves korukig nevelkednek. Önkénteseink mellett boldog gyerekkoruk van, és közben megismerkednek a világgal, ebben az időszakban az alapítvány szakemberi nagyon sokat segítenek a kölyöknevelőknek, hogy a kutyák szépen fejlődjenek. Ezután kiképzőkhöz kerülnek, akik vakvezető kutyákat képeznek belőlük. A következő időszak roppant izgalmas, hiszen megismerkednek látássérült gazdáikkal, elkezdik együtt gyakorolni a közlekedést. Körülbelül 2 éves koruktól együtt fognak élni, segítik őket a mindennapokban és igazi társakká válnak.

Kép

Mennyibe kerül egy vakvezető kutya?

Magyarországon több vakvezető kutyára van szükség. Sokan várakoznak hű társra alapítványunknál. A várólistánkon átlagosan 40-50 fő van. Egy vakvezető kutya egész életét felölelő összes költsége több mint 5 millió forint.

Ez az időszak körülbelül 10 év, amelynek összes költsége: tenyészkutyák, tenyésztés, kölyöknevelés, szűrések, orvosi költségek, ellátás, felszerelés, kiképzés (ennek 1,5 millió Ft a munkadíja), gazdi képzése; átadás, vizsgáztatás, utókövetés és gondozás tíz éven át, felszerelés pótlása, öregedő kutya extra orvosi költségei, nyugdíjazás körüli költségek, közben rezsi, járműhasználat és hasonlók. Így lesz a tíz év összes költsége több mint 5 millió forint.

Ez is érdekelhet

Csőtörés volt Miskolctapolcán
Miskolc
A Miskolc víztároló medencéit töltő egyik DN 800-as távvezeték a szombat reggeli órákban hibásodott meg a Miskolctapolcai úton.
Képgaléria
Avasi Kvaterka
A megújult Avasi Kvaterkától volt hangos a kilátó
MiskolcGasztroSzabadidő
Új helyszínen és új programokkal várták a szervezők a kikapcsolódni vágyókat szombaton. A programok már délelőtt elkezdődtek.
Képgaléria
V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző nap
Íjász, lovas és hagyományőrző napot tartottak
Miskolc
A Lovagi tornák tere adott otthont az V. Diósgyőri Íjász, Lovas és Hagyományőrző napnak szombaton.
A homlokzat mesél Miskolc elfeledett szállodájáról
Miskolc
Három Rózsa Szálló, Grand Hotel – mindkét néven ismert a ma bérházként működő Miskolc, Széchenyi utca 33. szám alatti épület. Ennek történetét járja körbe ezen a héten Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztője.