Ugrás a tartalomra

Nincs fennakadás a hóhelyzet miatt

Létrehozva
A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. a jelenlegi időjárási viszonyok miatt a mai napon összesen száznyolcvannyolc fővel végez síktalanítási munkálatokat városszerte – közölte szerkesztőségünkkel a városháza sajtó osztálya.
Kép
minap indító minapindito tél
Fotó: Mocsári László

A munkát elsősorban a magaslati pontokon végzik, hiszen itt nagyobb eséllyel fagyhat rá az útszakaszokra a lehullott hó. A kezelt városrészek: Ómassa, Bükkszentlászló, Berekalja, Komlóstető, Bodótető, Avas.

Miskolc egyéb részein a hőmérséklet lassú emelkedése miatt nagy valószínűséggel az elkövetkezendő órákban olvadásnak indul a hó.

A buszútvonalak síktalanítása már a reggeli órákban megtörtént, most a meredekebb mellékutcák vannak soron. A munkálatokat három hótoló-sószóró géppel, valamint kézi erővel végzik.

Az MVK-val folyamatos kapcsolatot tartanak fenn, bármilyen probléma esetén azonnal intézkednek.

A forgalom ugyan lassabb ütemre kapcsolt, de fennakadásról nincs tudomásuk.
Mint mindig, most is azt kérik a lakosságtól, hogy akinek még nem volt lehetősége téli gumira váltani, válassza inkább a tömegközlekedést! 

Ez is érdekelhet

A Szentpéteri kapuban folytatódott a kiemelt rendészeti akciósorozat
Miskolc
A helyi bevásárlóközpont fölötti területen vizsgálták az illegális hulladéklerakókat, a kóbor kutyákat és a száraz fű tüzeket.
Engedély nélkül beindítottak egy munkagépet
MiskolcBűnügy
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt két fiatalkorú férfival szemben jármű önkényes elvételének bűntette miatt, akik gyermekkorú társukkal beindítottak és elvittek egy billencs munkagépet.
Ingyenes filmvetítés Miskolc város napján a Művészetek Házában
MiskolcKultúra
A negyedik kilátó – A miskolci malmok című magyar dokumentumfilmet tekinthetik meg az érdeklődők közönségtalálkozóval egybekötve.
Vallott a volt MNB-elnök: rejtett miskolci szálait fedte fel
MiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-ZemplénVéleménySzabadidőTudományBulvár
Május 11-e, Miskolc város napja közeledtével korábbi díszpolgárokat kérdeztünk arról, milyen személyes élmények és emlékek kötik őket a városhoz.