Ugrás a tartalomra

Sok munkája volt a Városgazdának a Kocsonyafesztivál ideje alatt

Létrehozva
Ételcsomagolás, szalvéta, műanyag flakon és alumínium doboz halmozódott fel.
Kép
Fotók: Miskolci Városgazda Nonprofit Kft.

Az idei évben is több százezer embert vonzott Miskolc belvárosába a Kocsonyafesztivál, és amint azzal számolni lehetett, ez a tömeg jelentős mennyiségű szemetet hagyott maga után. Az önkormányzat a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft.-t bízta meg azzal, hogy gondoskodjanak a fesztivál során keletkezett szemét összegyűjtéséről és elszállításáról – olvasható a Városgazda közleményében. 

Kép

A Városgazda folyamatosan takarított: pénteken 14 és 22 óra között tizenöt, majd szombaton és vasárnap reggel 6 órától és délután 2-től két műszakban, 20-20 takarító folyamatos jelenléte biztosította azt, hogy a szemét ne lepje el a forgalomnak leginkább kitett helyszíneket.

Kép


A fesztivál ideje alatt hatalmas mennyiségű hulladék gyűlt össze, és a hétfői tisztázó takarítással együtt – ami a faházak lebontásakor keletkezett, a hétvégihez képest jelentéktelen mennyiségű szemét összegyűjtését jelentette -, összesen 145 köbméter hulladékot szállítottak el. Nagyrészt ételcsomagolás, szalvéta, műanyag flakon és alumínium doboz halmozódott fel az utcákon.

Ez is érdekelhet

Visszahelyeznek egy buszmegállót az Ifjúság útján
Miskolc
Az útfelújítás miatt helyezték át.
tűz katasztrófavédelem tűzoltó
Lángok csaptak fel a Nádasrét közelében, a miskolci rendészek riasztották a tűzoltókat
MiskolcHavaria
Gyors, hatékony és célirányos együttműködés.
Bombahír a Szimbiózis Alapítványnál
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Szimbiózis Alapítvány Baráthegyi Majorsága számára készülő „Legendás növények tanösvény” elsőre nem is élővilágáról, hanem egy félelmetes tárgyról híresült el.
Kalandjátékok és Élő Könyvtár költözik az Avasra
MiskolcKultúraSzabadidőKörnyezet
Öt kezdeményezés indulhat el a MiskolcÉrt Közösségi Alapítvány Avasi Alapjának támogatásával. A nyertesekkel már közösen tervezik a megvalósítást.